Які країни Азії зблизилися з Києвом і віддалилися від Москви

Які країни Азії зблизилися з Києвом і віддалилися від Москви

Розбір.

США та Японія планують найбільше за понад 60 років оновлення договору про безпеку, повідомляє Financial Times. Союзники хочуть зміцнити свої зв'язки, щоб відповісти на зростаючу загрозу з боку Китаю, яка вимагає від їхньої військової співпраці та більш злагодженого планування, особливо в кризових ситуаціях, таких як потенційний конфлікт на Тайвані.

Крім того, США та Південна Корея створили групу для блокування постачання російської нафти до КНДР. Як країни Азії намагаються послабити вплив Росії в регіоні та чим готові підтримати Україну — у матеріалі FREEДІМ.

З початком повномасштабної агресії Росії проти України відносини між Токіо та Москвою стали різко погіршуватися. Японія приєдналася до санкцій проти РФ та відмовилася від частини російської сировини, а також визнала Росію головною загрозою безпеці в Європі.

Проте Японія поки що не передає летальне озброєння Україні. У країні діє так звана «пацифістська» конституція, яка забороняє будь-яку участь у війнах.

У грудні 2023 року влада Японії скасувала заборону на експорт озброєнь, щоб відправити до США партію ракет для систем ППО Patriot. ЗМІ повідомляли, що Токіо поповнить запаси ракет для США, щоб ті, у свою чергу, змогли передати зенітні снаряди Україні.

– У Японії розуміють, що Україна є свого роду взірцем. Якщо Росії вдасться окупувати Україну та закріпитися, а світова спільнота це прийме, то діятиме принцип доміно: Китай захопить Тайвань, а Тайвань – це ідеальний плацдарм для нападу на Японію. Тому в Японії бачать пряму загрозу для своїх власних територій, – зазначив японіст Костянтин Євтєєв у коментарі виданню Сибір.Реалії.

Як стверджують експерти, країни Азії, хоч і підтримують боротьбу України проти агресора, більше схильні допомагати дипломатично та фінансово.

За словами аналітиків, подібне можна спостерігати і на прикладі ще одного союзника США у регіоні – Південної Кореї. Оскільки не варто забувати про вплив внутрішньої кон'юнктури на позицію щодо підтримки України.

– Говорити про те, що Південна Корея – це наш союзник, нам дозволяє не підтримка з боку громадськості. Це зумовлено загальною зовнішньополітичною лінією керівництва, що вони проводять. Тому що вони мають свої геополітичні інтереси. При владі зараз перебувають консерватори, які традиційно йдуть у фарватері зовнішньої політики США і цим багато в чому пояснюється підтримка України з боку керівництва, — пояснила головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

Окрім підтримки України, Південна Корея також бореться із російським впливом у регіоні. Сеул спільно з Вашингтоном заснував групу, яка покликана запобігти постачанню російської нафти в КНДР.

Експерти стверджують, що становище Північної Кореї як країни-ізгоя з ядерною зброєю змушує держави регіону шукати нові підходи до діалогу з нею.

Аналітики також наголошують, що саме північнокорейський фактор здатний дипломатично зблизити країни Азії з Києвом та віддалити від Москви. Зокрема, йдеться про шестисторонній формат переговорів щодо ядерної програми КНДР.

– На сьогодні вже стає зрозуміло, що участь Росії у цьому багатосторонньому діалозі є абсолютно безглуздою. Тому потрібно буде вигадати новий формат. Цілком можливо, що в них може взяти участь Україна. Тому що Україна — країна, яка, по-перше, може запропонувати політичну та дипломатичну підтримку основним своїм союзникам. А по-друге — має повне право брати участь у такому діалозі тому, що має досвід протистояння країні з ядерним озброєнням, — каже Аліна Гриценко.

За даними Інституту досліджень Південно-Східної Азії, вплив Росії знижується і у В'єтнамі. Ханой стурбований тим, що внаслідок зростання залежності РФ від Китаю Пекін може використати свій вплив на Москву для підриву в'єтнамських інтересів. А Росія має значну частку у нафтогазовому секторі В'єтнаму.

За словами аналітиків інституту, зміцнення китайсько-російського стратегічного зв'язку створює проблеми для В'єтнаму і є додатковим стимулом для Ханоя знизити залежність від Російської Федерації.

Про це повідомляє ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97