WP дізнався план Трампа щодо завершення війни в Україні

WP дізнався план Трампа щодо завершення війни в Україні

Подробиці.

Кандидат у президенти США Дональд Трамп неодноразово заявляв про наміри завершити війну Росії проти України за 24 години у разі перемоги на виборах. Виявилося, що його план полягає у тиску на Київ для поступок перед Москвою.

Про це повідомляє The Washington Post.

Як йдеться у публікації The Washington Post, знайомі із планом Трампа люди кажуть, що той у приватній розмові заявив, що міг би припинити війну Росії проти України, давлячи на Київ, щоб він відмовився від певної території.

Так, ідея Трампа полягає у підштовхуванні України до передачі Криму та Донбасу під контроль Росії, розповіли на умовах анонімності люди, які обговорювали це питання із Трампом та його радниками.

За словами співрозмовника The Washington Post, Трамп заявив, що, на його думку, і Росія, і Україна «хочуть зберегти особу, хочуть виходу», і що люди в деяких частинах України погодилися б бути частиною Росії.

Передвиборний штаб Трампа, як зазначили у The Washington Post, відмовився прямо відповідати на запитання.

«Будь-які припущення щодо плану Трампа виходять із неназваних та неінформованих джерел, які не мають жодного уявлення про те, що відбувається чи що станеться», – заявила представник штабу Каролайн Лівітт.

Перші повідомлення про план Трампу щодо України були поширені ще у листопаді минулого року на зустрічі у Вашингтоні між правоцентристами та делегацією Європейської ради з міжнародних відносин.

За словами людей, які перебували на цій зустрічі, колишній помічник Трампа в Білому домі Майкл Антон описав очікувані контури плану як поступку Україною територіями Криму і Донбасу, а також обмеження розширення НАТО і спонукання Путіна послабити свою зростаючу залежність від Китаю.

Однак у розмові з The Washington Post він сказав, що не спілкувався з Трампом протягом 18-24 місяців, а також заперечував, що знав щось про план Трампа щодо України.

Про це повідомляє сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97