«Всі в Росії серйозно заметушилися»

«Всі в Росії серйозно заметушилися»

Путін може відправити Шойгу на пенсію

У Росії затримали заступника міністра оборони РФ Тимура Іванова. Спочатку повідомлялося, що справа стосується корупції, а зараз ЗМІ пишуть про підозру у держзраді.

Що це: боротьба «веж Кремля» чи публічне покарання? Про це сайт Charter97.org поговорив із відомим українським політологом, головою Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимиром Фесенком:

— Впевнений, що у цій історії є реальний факт масштабної корупції, крадіжки. Є в Росії така традиція, коли під контролем чиновників виявляються величезні гроші, то спокуса велика.

Досвід пострадянських країн говорить про те, що чиновникам, які обіймають такі великі посади, займаються величезні проекти, великі держзакупівлі, пропонують відкати, хабарі тощо. Тому, повторюся, напевно, тут є факт корупції.

Далі починає працювати вже боротьба: політичних, економічних і навіть корупційних інтересів. Могли з'явитися конкуренти — кого образили, хтось не отримав якихось підрядів, але знав, кому і скільки дали. Ось вони й могли вирішити помститися, здавши Тимура Іванова.

Думаю, що спрацювали не лише конфлікти економічних інтересів, а й політичні також. Зараз багато російських аналітиків зазначають, що у розкрутці цієї теми найбільш активну роль відіграє медіахолдинг братів Ковальчуків, зокрема Юрія Ковальчука (російський мільярдер, співвласника банку «Росія», друга Путіна — прим.).

Саме вони зараз активно розкручують тему затримання Іванова. Отже, є боротьба «веж Кремля» за політичний вплив. Можливо, що клан Ковальчуков вирішив щонайменше послабити вплив Шойгу, а може їх прямо чи опосередковано образили у розподілі якихось військових підрядів, а вони там теж хочуть мати свою частку. Ще варіант, що мають свій кандидат на пост міністра оборони РФ.

— Під загрозою може опинитися сам Шойгу?

— Це дуже актуальне питання. За різними оцінками, кар'єрний зліт Тимура Іванова був із Шойгу. Він дуже близький до Шойгу, це людина з команди. Тут я цитую російських колег.

Звичайно, що ризики для Шойгу можуть бути, якщо він або ділився з ним, або Шойгу прикривав Іванова. Внаслідок цього вплив Шойгу може бути ослаблений, він буде під жорстким контролем, впаде в немилість Путіна. Це вже підкилимова боротьба у Кремлі. Шойгу опинився у зоні ризику.

Замість його людей, Шойгу можуть поставити на посаду заступника міністра людину, яка не буде під її контролем. Це послабить і фінансові, і управлінські позиції Міністра оборони РФ. Найгірший варіант, що затримання Іванова може бути використане як привід, щоб усунути Шойгу від нинішньої посади. Але поки що це питання, на яке немає відповіді.

Додам ще, що все залежатиме від Путіна. Адже Шойгу — одна з найвпливовіших постатей зараз у Росії, тому його зняття з посади може порушити рівновагу між «вежами Кремля». Тому зараз не можна точно сказати, чи піде Путін на такий крок чи ні.

Коли була боротьба між Євгеном Пригожиним та Шойгу, то Путін дистанціювався від цього конфлікту. В результаті ми знаємо, що сталося з Пригожіним. Шойгу після цього дуже посилився.

Нинішня ж справа може бути використана саме для того, щоб стримати запал, обмежити вплив Шойгу, який став надто великим.

Можливо, Путін взагалі вирішить відправити Шойгу на пенсію. Глава РФ може піти на таке кардинальне оновлення.

Усі дуже серйозно (що видно з російських пабликів) заметушилися. Це нехай і непряма, але ознака того, що активізується боротьба в оточенні Путіна між «вежами Кремля».

Якщо вам сподобалася стаття, ви можете підтримати сайт Charter97.org:


РОЗРАХУНОК МУЛЬТИВАЛЮТНИЙ РАХУНОК ДЛЯ ПОЖЕРТВУВАНЬ:

Назва банку: Bank Millennium SA Адреса: ul. Stanislawa Zaryna, 2A, 02-593, WarszawaIBAN: PL 97 1160 2202 0000 0002 1671 1123SWIFT: BIGBPLPWНазва власника рахунку: Fundacja “KARTA '97”Призначення платежу

Зв'язатися з нами можна за адресою [email protected]

Про це повідомляє ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97