Вчені пропонують видобувати гелій-3 на Місяці за $4 мільярди за тонну

Вчені пропонують видобувати гелій-3 на Місяці за  мільярди за тонну

Це дозволить забезпечити Землю чистою енергією.

Рідкісний ізотоп гелію під назвою гелій-3 може забезпечити всіх жителів Землі чистою енергією. Але в атмосферу планети потрапляє лише невелика кількість гелію-3 із ядра. Вважається, що всього 25 тонн гелію-3 потрібно для того, щоб цілий рік забезпечувати таку країну як США чистою енергією. Тому, щоб отримати багато гелію-з, потрібно вирушити на Місяць і там видобувати цей рідкісний ізотоп.

Компанія зі США під назвою Interlune вже залучила інвестиції у розмірі 15 млн доларів для того, щоб розпочати видобуток гелію-3 та доставляти його на Землю, пише Interesting Engineering. «Фокус»).

Компанія Interlune планує стати першою приватною компанією, яка видобуватиме природні ресурси на Місяці з комерційною метою. Наразі інженери компанії працюють над створенням посадкового модуля, який зможе виявити концентрацію гелію-3 у вибраних місцях на Місяці.

Коли два фотони об'єднуються з нейтроном і двома електронами під час процесу термоядерного синтезу на Сонці, то виробляється гелій-3, який потім розносить сонячним вітром по космосу. Сонячний вітер з ізотопом гелію при досягненні Землі не може доставити більшість цих частинок на планету через те, що йому заважає магнітне поле Землі. Але деякі з цих частинок все ж таки потрапляють в атмосферу. Також гелій-3 виробляється в ядрі Землі, а потім виходить на поверхню та потрапляє в атмосферу, звідки він відлітає до космосу. Але ядро ​​планети створює не так багато ізотопу гелію. Вчені вважають, що щороку в атмосфері Землі концентрується від 300 г до 2 кг гелію-3.

Але на Місяці немає атмосфери і немає захисного магнітного поля, тому ніщо не заважає сонячному вітру доставляти туди гелій-3. Вважається, що на Місяці можна виявити приблизно 1,2 млн. тонн гелію-3. За словами Джеральда Кульчинскі з Університету штату Вісконсін у Медісоні, вартість тонни гелію-3 на Місяці оцінюється у 4 млрд доларів. Але саме цей ізотоп гелію потенційно може дозволити створити величезні запаси чистої енергії.

В Interlune вважають, що здобутий на Місяці гелій-3 може сприяти розвитку різних галузей: від медицини до термоядерного синтезу та квантових обчислень. Передбачається, що цей ізотоп гелію дозволить або відкрити нові технології, або прискорити вдосконалення існуючих.

У компанії Interlune заявляють, що мають необхідні технології для видобутку гелію-3 на Місяці, які до того ж не вимагають великих витрат. Тобто видобуток цього джерела чистої енергії та доставка його на Землю є цілком економічно вигідною.

У той же час, NASA ще минулого року заявило про те, що планує в 2032 році почати видобуток корисних ресурсів на Місяці, в тому числі і гелію-3.

Коли почнеться видобуток на Місяці рідкісного ізотопу гелію, і хто стане першим у цьому напрямку, поки що невідомо. Залишається лише сподівається, що цей видобуток не завдасть непоправної шкоди супутникові Землі.

Вчені припускають, що згодом люди зможуть використовувати ресурси космосу, починаючи з рідкісноземельних елементів на Місяці і закінчуючи розробкою навколоземних астероїдів та комет. А це, у свою чергу, скоротить вартість та час майбутніх польотів у далекий космос.

Про це Інформує своїх читачів сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97