В Україні можуть з'явитися не лише французькі війська

В Україні можуть з'явитися не лише французькі війська

Український генерал розповів, хто може підтримати ініціативу Макрона.

Український генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор технічних наук, професор, екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко в інтерв'ю «Главреду» відреагував на інформацію про те, чи зможуть з'явитися французькі війська, щоб прикрити Одесу або Київ з боку Білорусі.

Військовий експерт заявив, що в Україні можуть з'явитися не лише французькі війська. Прем'єр Фінляндії також сказала, що відправлення військ в Україну можливе, але не зараз. І президент Чехії про це говорив.

«Проти такої ідеї виступають німці та американці, традиційно остерігаючись, як би чого не вийшло, як би не почалася ескалація. Загалом стара пісня. Однак Європа, особливо Східна, розуміє реальність загрози з боку Росії і вважає, що краще зустріти та зупинити ворога на відстані, на чужій території, ніж чекати, коли він прийде до їхнього дому. Активну позицію у цьому плані займають Польща та країни Балтії», – зазначив Романенко.

Експерт вважає, що поляки, румуни та молдавани вже мали справу із зальотом на їхню територію російських засобів повітряного нападу. Вони бачать, що замовчування цих інцидентів, яке відбувається під тиском США, ні до чого доброго не призведе.

«Адже Путін розуміє лише силу, а тут він стикається з мовчанням та проявом слабкості, відповідно лише нарощує свої зусилля. Тепер західні країни переконалися в необхідності закрити небо України. Важливо зазначити, що йдеться про можливість появи в Україні військ не НАТО, а окремих країн Альянсу. І українському керівництву важливо працювати у цьому напрямі, щоб прискорити цей процес», – пояснив Романенко.

Про це Інформує портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97