Уражено встановлення первинної переробки нафти: нові подробиці операції СБУ та ГУР у Татарстані

Уражено встановлення первинної переробки нафти: нові подробиці операції СБУ та ГУР у Татарстані

Завод входить до п'ятірки найбільших НПЗ Росії.

Нічний удар по НПЗ у Татарстані – це спільна операція СБУ та ГУР. Український далекобійний дрон потрапив до встановлення первинної переробки нафти на НПЗ у Нижньокамську, після чого там виникла пожежа.

Про це OBOZ.UA стало відомо із власних джерел. Потужність ураженої установки – 8 млн. тонн нафти, що становить 2,6% від загальної річної переробки РФ на рік. Крім того, цей завод входить до п'ятірки найбільших НПЗ Росії.

«Продовжуємо систематично працювати над тим, щоб Росія мала менше можливостей фінансувати загарбницьку війну проти України. Ми і далі перекриватимемо кисень країні-бензоколонці, щоб мінімізувати надходження нафтодоларів до військового бюджету РФ», – відзначило джерело.

Нагадаємо, 2 квітня в особливій економічній зоні “Алабуга” в Республіці Татарстан (РФ) пролунали вибухи. Місцеві жителі поскаржилися на атаку дронів. Їхньою метою виявився нафтопереробний завод «Елаз-Нафтопродукт». Місцева влада видала, що, незважаючи на вибухи, технологічний процес нібито не було порушено.

За легендою російських пропагандистів, до Татарстану прилетів український дрон UJ-22 Airborne, на борту якого було не менше 20 кг вибухівки. Слід зазначити, що, виходячи із заяви пропагандистів, БПЛА мав пролетіти не менше ніж 1100 км, тоді як, згідно з його характеристиками, максимальна дальність польоту становить 800 км.

Про це Інформує видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97