Український льотчик: Су 27 над Кримом міг впасти з двох причин

Український льотчик: Су 27 над Кримом міг впасти з двох причин

Аналіз воєнного експерта.

У четвер, 28 березня, російський винищувач Су-27 був збитий над територією Криму та впав у Чорне море. На сьогоднішній день озвучено дві версії: технічна несправність та помилка російської протиповітряної оборони (ППО).

Що могло статися насправді? Таке питання сайт Charter97.org поставив українському льотчику та військовому експерту Олексію Мельнику:

— Припускаю, що могла бути і перша, і друга причина. Оскільки виключається версія, що це була робота української ППО, то в цьому випадку найімовірнішим є «дружній вогонь».

Такий висновок можна зробити, виходячи з інформації очевидців, які чули звуки пусків до того, як літак почав падати. Підкреслю, найімовірніше йдеться про «дружній вогонь».

Хоча не можна відкидати і версію про технічну несправність. До речі, російське керівництво (вище і військове) завжди і на будь-якому рівні намагається не так встановити істину (а тим більше розповісти про неї широкому загалу), скільки придумати найбільш зручну для себе версію, що, загалом, у них не завжди добре отримує. Потім їм доводиться розхльобувати наслідки брехні, яку було зроблено спочатку.

Підкреслю, що Україна на сьогоднішній день не має в своєму розпорядженні зброї для знищення російських Су в польоті над Кримом. Оскільки дальність дії українських систем ППО не дозволяє їх збивати. Максимум, на що можна розраховувати за ідеальних умов – це близько 150 км.

Дальність дії ППО залежить від багатьох чинників. У тому числі від висоти польоту цілі. Навіть за ідеальних умов українське ППО зараз технічно не здатне дістати Севастополя. Це те, що стосується наземних комплексів.

— Тоді наскільки ефективною є російська ППО на окупованому півострові? Як її можна вивести з ладу?

— Є кілька способів протидії ППО. Це як радіоелектронна боротьба, і найбільш ефективний спосіб — знищення. У цьому плані Україна вже певну частину роботи зробила. Було підтверджено факти знищення найсучасніших російських ракетних комплексів С-400. Але є проблема в обмежених ресурсах України для того, щоб робити це регулярно і у великих масштабах.

— У лютому Повітряні Сили України збили 13 російських літаків. Як це позначилося на моральному стані та якості підготовки екіпажів?

— Знаєте, про загибель 13-ти окупантів, скажімо, «Шторм-Z» знатимуть максимум їхні родичі та сусідні підрозділи. Літній склад — це відносно нечисленна група офіцерів. Тому загибель навіть одного льотчика моментально розходиться по всій цій спільноті.

Більше того, в авіації завжди є така практика як інформаційний бюлетень. Будь-яка аварія чи катастрофа (принаймні у мирний час) йде з оповіщенням попередніх причин та коли закінчено розслідування. Тобто ці випадки стають відомими всьому льотному складу.

Важко сказати, який російських льотчиків це справило ефект. Ми в інших випадках спостерігаємо досить не прогнозовану та нелогічну реакцію росіян на бойові втрати. Адже за ідеєю 400 тисяч втрат мали б демотивувати все російське населення від участі у війні. Поки що ми цього не спостерігаємо.

Якщо вам сподобалася стаття, ви можете підтримати сайт Charter97.org:


РОЗРАХУНОК МУЛЬТИВАЛЮТНИЙ РАХУНОК ДЛЯ ПОЖЕРТВУВАНЬ:

Назва банку: Bank Millennium SA Адреса: ul. Stanislawa Zaryna, 2A, 02-593, WarszawaIBAN: PL 97 1160 2202 0000 0002 1671 1123SWIFT: BIGBPLPWНазва власника рахунку: Fundacja “KARTA '97”Призначення платежу

Зв'язатися з нами можна за адресою [email protected]

Про це повідомляє видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97