Україна отримає від ЄС майже 2 млрд євро

Україна отримає від ЄС майже 2 млрд євро

В травні.

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що розмір наступного після квітня траншу макрофінансової допомоги для України може становити 1,9 млрд євро.

Як повідомляє «Європейська правда»Про це він сказав у спілкуванні зі ЗМІ на тлі засідання Ради ЄС з економічних та фінансових питань.

Домбровскіс нагадав, що Україна у березні вже отримала перший транш із узгодженої програми макрофінансової допомоги на 50 млрд євро Ukraine Facility, і у квітні має отримати 1,5 млрд.

Він нагадав також про вже схвалений Україною план реформ, поетапне виконання якого буде умовою для отримання наступних траншів і водночас наближатиме Україну до відповідності стандартам ЄС у рамках її євроінтеграційної роботи.

«Щодо наступних кроків: Єврокомісія оцінює український план реформ з метою визначити квартальні індикатори виконання реформ та інвестицій для розблокування наступних платежів.

Незабаром ми завершимо цю роботу і передадимо оцінку Раді ЄС. Коли буде досягнуто погодження, це відкриє шлях до виплати Україні попереднього фінансування у розмірі 1,9 млрд євро, найімовірніше – у травні», – розповів Домбровскіс.

Про це Інформує сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97