У Словенії білорусу вперше видали паспорт іноземця.

У Словенії білорусу вперше видали паспорт іноземця.

У цій країні проживає понад 400 білорусів.

Ініціатива «Народні посольства Білорусі» повідомила досвід білоруської родини, яка зуміла оформити паспорт іноземця для 9-річного сина в Словенії. Це перший відомий випадок, коли білорус одержав такий документ у цій країні.

Термін дії білоруського паспорта закінчиться у червні, і батьки заздалегідь подбали про оформлення документа для сина у Словенії, бо їхати на батьківщину небезпечно.

«Ми звернулися до адміністративної одиниці, що згідно із законом про іноземців відповідає за видачу паспортів. Спочатку труднощі виникли через непоінформованість співробітника, який направив нас до МЗС. Знаємо, що іншим білорусам відмовили, бо термін їхнього білоруського паспорта ще не минув. Після звернення до МЗС Словенії ми отримали відповідь з інформацією щодо процедури видачі паспорта іноземця, і після нового звернення отримали протягом тижня паспорт на 2 роки», – розповіли члени родини білорусів.

Умови для отримання документа – наявність посвідки на проживання та неможливість отримати паспорт своєї країни.

Активісти підготували запити до МЗС, МВС та Управління адміністративними одиницями з проханням уточнити процедуру, щоб білоруси не залишалися у Словенії без чинного документа, коли дія національного паспорта закінчиться, а паспорт іноземця ще не готовий. Також владі республіки доведуть, що поїздка на батьківщину по новий паспорт може бути небезпечною – це має бути достатньою підставою для безперешкодної видачі документів білорусам.

«У Словенії проживає понад 400 білорусів та білорусок. Згідно з опитуванням серед діаспори, з проблемою прострочених білоруських паспортів у найближчі два роки зіткнуться щонайменше 20 осіб. У процесі вирішення зараз проблема документів для дітей, народжених у Словенії», – прокоментувала ситуацію із паспортами представниця Народного посольства Білорусі у Словенії Олександра Мамаєва.

Нещодавно ініціатива «Народних посольств» повідомила, що міграційна служба Швеції вирішила видавати паспорти іноземця білорусам із простроченими документами. Білоруських громадян не спонукатимуть їхати на батьківщину, щоб замінити паспорт.

Про це Пише сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97