У РФ залишилося п’ять великих десантних кораблів

У РФ залишилося п’ять великих десантних кораблів

На початку вторгнення було 14 років.

На ходу в армії Росії залишилося п’ять великих десантних кораблів, тоді як на початку повномасштабного вторгнення вони мали 13, а разом із викраденим українським кораблем «Костянтином Ольшанським» – 14. Про це у коментарі для журналіста LIGA.net розповів представник Військово-морських сил Збройних Сил України Дмитро Плетенчук.

Спікер ВМС зазначив, що станом на даний момент Україна знищила чотири великі десантні кораблі Росії, а саме:

→ «Саратов» (знищений Україною 24 березня 2022 року у порту у Бердянську);

→ «Мінськ» (знищений ЗСУ 13 вересня 2023 року у сухому доку Севастопольського морського заводу);

→ «Новочеркаськ» (знищений 26 грудня 2023 року у тимчасово окупованій Феодосії був знищений тактичною авіацією);

→ «Цезар Куніков» (знищено Головним управлінням розвідки МО біля узбережжя тимчасово окупованого Криму 14 лютого 2024 року).

За даними ВМС, у російському строю залишається ще п’ять кораблів: “Орськ”, “Георгій Побідоносець”, “Петро Моргунов”, “Калінінград” і “Корольов”.

У ремонті, за даними Плетенчука, залишається п’ять: «Ямал», «Оленьогірський гірник», «Азов», «Микола Фільченков» та «Костянтин Ольшанський».

За словами Плетенчука, перед початком повномасштабного вторгнення в Азово-Чорноморському регіоні перебувало сім великих десантних кораблів різних проектів. На початку вторгнення Російська Федерація завела ще шість – загальна сума становила 13.

“На той момент ми не вважали “Костянтина Ольшанського”, який вони захопили в Криму 10 років тому, але з ним уже 14″, – повідомив він.

Про це повідомляє сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97