«У нього є сміливість, а ми не можемо надати допомогу»

«У нього є сміливість, а ми не можемо надати допомогу»

Снайдер висловився про мобілізацію Жадана і присоромив США через відсутність підтримки Україні.

Американський історик та письменник Тімоті Снайдер вважає, що український письменник Сергій Жадан не повинен ризикувати своїм життям на фронті, захищаючи Україну від російських окупантів. Про це він написав 3 квітня у соціальній мережі X, зауважив «Гордон».

– Сергій Жадан, один із найбільших творців культури світу, має тримати в руках Нобелівську премію, а не гвинтівку, – написав історик.

1/4. Serhyi Zhadan, один з світових матерей remarkable creators of culture, повинен бути тримаючись за Nobel diploma, не rifle.

– Timothy Snyder (@TimothyDSnyder) April 3, 2024

Він додав, що Старобільськ Луганської області, де народився Жадан, тимчасово окуповано, а Харків, де письменник мешкає, перебуває під російським обстрілом.

Снайдер підкреслив також, що його засмучує відсутність підтримки Україні з боку США і заявив, що через це країна-агресор РФ має можливість тероризувати все більшу територію України, наражаючи на небезпеку життя як українського письменника, так і мільйонів інших українців.

Завершуючи, історик нагадав, що Жадан із перших днів війни займається волонтерством, а нещодавно заявив про готовність захищати Україну на фронті від російських окупантів.

– У нього є сміливість зробити це, коли ми не можемо надати допомогу, – резюмував Снайдер.

Про це Інформує своїх читачів видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97