У місцеві депутати Варшави балотується етнічний білорус

У місцеві депутати Варшави балотується етнічний білорус

Чим планує займатися у разі обрання?

На вибори до місцевих органів самоврядування Варшави балотується етнічний білорус Радослав Пусько. MOST. Вибори призначено на 7 квітня. Радослав іде до депутатів Ради варшавського району Біляни.

Сам він народився у Білостоку та має білоруське походження. Його дідусь по батькові родом із Ліди, а бабуся — із села Кривичі. Пусько брав активну участь у справах білоруської меншини Підляшшя. Також він підтримував демократичну опозицію у Білорусі: під час президентських виборів 2006 року Радослав організував акцію під білоруським консульством у Білостоку. Після цього, як зізнається сам, десять років побоювався їздити до Білорусі.

Близько шість років тому чоловік балотувався у депутати Ради Білостока. Як каже Радослав, він став першою людиною у посткомуністичній Польщі, хто на своїх передвиборчих плакатах використав кирилицю — гасло «Будуйма громада!».

Останні чотири роки Пусько мешкає у Варшаві, де зараз є велика білоруська діаспора. Він працює у Білянському інтеграторі підприємців. Це установа при адміністрації району Біляни, яка допомагає підприємцям. Також приміщення інтегратора використовуються мешканцями як коворкінг, тут проводяться зустрічі, консультації, навчання.

Пусько пояснює, чому він вирішив висуватися на місцеві вибори: «Місцеві вибори є найважливішими виборами для Польщі. Це самоврядування вирішує, де буде дорога, де з'являться школа, дитячий садок чи ясла. Це самоврядування вирішує, скільки грошей буде виділено на культуру чи неурядові організації, які займаються культурою. Це все у компетенції самоврядування. Тому місцеві вибори — це важлива річ».

За його словами, як районний депутат він зможе пропонувати теми, рішення, брати участь у консультаціях, висловлювати свою думку. Радослав хоче стати голосом вільних білорусів у Варшаві.

«І якщо я матиму можливість допомагати у білоруських справах, то точно її використовуватиму. Якщо до мене хтось прийде із пропозицією якихось дій, то я зможу ці пропозиції передати далі — Раді міста Варшави, президенту Варшави. Як районному депутату мені буде легше дійти людей, які приймають рішення», — пояснює він.

Про це Інформує своїх читачів видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97