У Будапешті десятки тисяч людей вийшли на акцію проти Орбана

У Будапешті десятки тисяч людей вийшли на акцію проти Орбана

Протестувальники пройшли маршем до парламенту.

Десятки тисяч людей зібралися у центрі Будапешта на акцію протесту проти уряду Віктора Орбана, повідомляє агентство Reuters.

Протестувальники пройшли маршем до парламенту, деякі з них кричали: «Ми не боїмося» та «Орбана у відставку!». Багато хто розмахував угорськими прапорами.

Демонстрацію очолив колишній член правлячої партії Угорщини “Фідес” Петер Мадьяр, який працював у різних державних установах та банках. Наразі він планує створити свою політичну партію та кинути виклик партії «Фідес» на виборах до Європарламенту та місцевих муніципалітетів, які відбудуться у червні цього року.

У березні Петер Мадьяр опублікував архівний запис, на якому його колишня дружина Юдіт Варга, яка нещодавно пішла у відставку з посади міністра юстиції країни, звинувачує членів найближчого оточення прем'єра у корупційному скандалі. Він також передав цей запис до правоохоронних органів.

За словами Мадьяра, цей запис доводить, що глава кабінету угорського прем'єра Антал Роган підробляв документи, пов'язані з корупційною справою за участю колишнього державного секретаря у Міністерстві юстиції Пала Вельнера.

За даними соціологічного опитування Median, яке було опубліковане в середині березня, 68% виборців чули про вихід Мадьяра на політичну арену, а 13% з них заявили, що швидше за все підтримають його партію.

Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97