The Telegraph: Україна почала масово застосовувати приголомшливу тактику на фронті

The Telegraph: Україна почала масово застосовувати приголомшливу тактику на фронті

Російську армію обдурили.

Говорять, що війна – це шлях обману, і Україна активно застосовує цю тактику у своїй боротьбі з російським агресором. ЗСУ насичують фронт муляжами різних озброєнь: від РСЗВ HIMARS і Patriot до гранатометів і ПТРК.

Про це йдеться у статті The Telegraph.

«Попит на муляжі озброєння в Україні різко зріс через посилення російських ударів і зниження військової допомоги від західних союзників», – йдеться в статті.

Журналісти поспілкувалися з архітектором Романом, який з іншими добровольцями займається створенням в Україні муляжів зброї із фанери, шин, металу, водопровідних труб та інших підручних засобів.

Він зазначив, що в останні місяці працює зі своєю групою понаднормово. Місце виробництва найсуворіше засекречено. Україна змушена боротися із російськими окупантами в умовах жорсткого дефіциту снарядів.

Співвідношення випущених боєприпасів України та РФ становить приблизно 1:6, і через це українські війська змушені використовувати муляжі, змушуючи росіян витрачати на їхнє знищення боєприпаси.

«На розробку першого муляжу ракетної установки пішло 2 місяці, її вартість становила 3000–4000 грн. Налагодивши виробництво, команда скоротила час випуску до лічених днів, знизивши ціну до 1000 грн», – йдеться у статті.

У результаті вартість одного муляжу коштує приблизно в 40 разів дешевше, ніж ціна одного артилерійського снаряда, витраченого росіянами на його знищення. Вигода очевидна.

Команда випускає серед іншого багато муляжів протитанкових установок «Стугна». Вартість цієї ПТРК становить приблизно $20 тисяч.

Займається група, в тому числі розробкою муляжів більш дорогої техніки, наприклад систем ППО Patriot. Ціна цієї установки становить приблизно $1 млрд, а підробка коштує близько $10 тис.

Є ще одна важлива користь муляжів. Фіксуючи удари по них, ЗСУ мають можливість обчислювати вогневу точку супротивника та знищувати її. Головне завдання муляжів – виснаження противника, і успішно вирішується.

«Ми виграємо цю гонку… У росіян багато ракет, і їм байдуже, куди стріляти, тому ми вимотуємо ворога», – розповів Роман.

Проте муляжі не знімають проблему дефіциту справжнього озброєння у ЗСУ. Без цього компонента перемога у війні неможлива.

Про це Пише сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97