The Telegraph: Путін готується напасти на країни Балтії

The Telegraph: Путін готується напасти на країни Балтії

Країни вже зазнають гібридної агресії з боку Росії.

Балтійські країни б’ють на сполох через наростання загрози російського вторгнення. Про це йдеться у статті The Telegraph.

Напад РФ на Балтію, замаскований “валом дезінформації”, сьогодні бачиться більш ніж ймовірним. Про це йдеться у спільній статті високопоставлених дипломатів Естонії, Латвії та Литви Вільяра Лубі, Івіти Бурмістрі та Ліни Зігмантайте з нагоди 20-ї річниці вступу їхніх країн до НАТО.

«Наші попередження про приховану та зростаючу загрозу зі Сходу були надто легко проігноровані в деяких союзних столицях», – зазначили балтійські дипломати.

Вони уточнили, що їхні країни через цю легковажність можуть заплатити «високу ціну, яку сьогодні платять українці».

Звернули увагу дипломати на те, як жорстоко поводиться РФ на окупованих територіях України. Росіяни масово застосовують депортації, тортури та страти цивільних, викрадають дітей, намагаються знищити мову, культуру сусідньої країни. Застосовується така ж тактика, як і за часів диктатора Сталіна.

«Ми чудово розуміємо, що загартована в боях армія Росії може швидко перейти на Захід… Ми згодні з оцінками розвідки, що з цим викликом ми можемо зіткнутися вже через три роки чи навіть менше. У нас на східному березі Балтійського моря мало природних кордонів, нам нікуди відступати… У цих обставинах замішання означатиме поразку, тому ми з союзниками повинні бути готові швидко, переконливо та ефективно реагувати на всі види загроз», – повідомили представники Естонії, Литви та Латвії. .

Вони зазначили, що їхні країни вже зазнають гібридної агресії з боку Росії.

Дипломати закликали до термінового посилення НАТО. Росія має побачити, що Альянс непохитний і готовий боротися за кожен метр своєї території.

Вони також виступили на підтримку України, наголосивши, що перемога Росії у нинішній війні буде катастрофою. Представники Балтії виступили за те, щоб Україна стала членом Північноатлантичного альянсу якнайшвидше.

«Як загартований у боях союзник Україна вноситиме вагомий внесок у нашу безпеку… Чіткий шлях до членства України має стати пріоритетом на саміті, присвяченому 75-річчю Альянсу у Вашингтоні цього літа», – йдеться у статті.

Про це повідомляє видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97