Теракт у «Крокусі»: інша версія

Теракт у «Крокусі»: інша версія

У Росії відбувся латентний держпереворот?

Цілком імовірно, що теракт у «Крокусі» був використаний групою політиків у РФ, які де-факто здійснили прихований державний переворот. І поки ми з великою ймовірністю можемо говорити, що головним бенефіціаром міг стати Микола Патрушев.

Треба почати з того, що ми до кінця не можемо зрозуміти, а що ж це було насправді. І версія про ІДІЛ має нестиковки (головна – відсутність ідеологічної бази у кілерів), і російська версія викликає багато питань (насамперед через неорганізованість).

Зрештою, зараз це хоч і важливо, але вдруге. Для мене важливішою є різка радикалізація всієї російської вертикалі, яка вже демонструється на всіх рівнях:

новації з поверненням страти;

зміна риторики Пєскова та очевидна вже заборона на будь-які обтічні висловлювання;

жорстка позиція посла Росії у Польщі та демонстрація непотрібної агресивності;

застосування «цирконів» і т.д.

Все це сукупно говорить нам про різке усунення балансу сил у бік найрадикальніших елементів. І тут, за всім цим, ми можемо бачити насамперед главу російського радбезу, політика номер 2 у РФ Миколу Патрушева.

Відразу хочу зазначити, що в останні роки йшло зближення, а з повномасштабним вторгненням ми можемо говорити про тандем Патрушева та керівника Ростеха Чемезова (за рівнем впливу входить до топ-5 політиків РФ). Об'єднання цих двох постатей гарантує зараз повну перевагу над усіма іншими вежами. Іншими словами, ми бачимо різке зростання впливу однієї групи за мовчазної згоди решти. Більше того, ми бачимо підстроювання всіх інших під нову реальність.

Зрозуміло, за всім цим треба ще стежити, але поки що виглядає так, що рідна структура Путіна взяла свого вихованця в лещата і забирає у нього люфт для створення певних балансів. Головний люфт, до речі, це переговори. Вся російська риторика зараз просякнута виключно агресією і не передбачає жодних компромісів, навіть у деталях.

Повторюся, поки що за цим потрібно стежити, бо ситуація зараз не статична, а розвивається щодня. І тут не треба чекати на кадрові рішення. Стежити треба насамперед за риторикою. Якщо ця гіпотеза підтвердиться, це вихід із будь-яких переговорів і різкий рух у бік перетворення Росії на Іран. Плюс цього всього лише в тому, що Патрушев ставитиме економіку на шкоду війні.

Вадим Денисенко, “Фейсбук”

Про це Інформує портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97