Таїланд запропонував країнам Південно Східної Азії створити аналог Шенгена

Таїланд запропонував країнам Південно Східної Азії створити аналог Шенгена

Ініціатива дозволить туристам безперешкодно подорожувати між шістьма сусідніми країнами.

Прем'єр-міністр Таїланду Сретта Тавісін виступив з ініціативою зі створення спільної візової програми з країнами Південно-Східної Азії, які лише за минулий рік прийняли близько 70 млн. туристів. Bloomberg.

В останні місяці Тавісін обговорював цю ідею зі своїми колегами з Камбоджі, Лаосу, Малайзії, М'янми та В'єтнаму. Розробка аналога європейської шенгенської візи дозволить туристам з усього світу безперешкодно подорожувати між шістьма сусідніми країнами, зазначає агентство.

Хоча ініціатива «південно-азіатського Шенгену» обговорюється з початку 2000-х, нині лідери мають шанс досягти домовленості, оскільки ті прагнуть захистити свою економіку від «млявого експорту та слабкого світового попиту», пише Bloomberg.

Колишній президент Асоціації готелів Таїланду Маріса Сукосол у коментарі для агентства вказала, що така віза «може спонукати туристів, які подорожують на далекі відстані, ухвалити легше рішення». За її словами, термін дії візи необхідно буде продовжити до 90 днів із звичайного 30-денного періоду, щоб зробити ініціативу привабливішою.

Країни Південно-Східної Азії за підсумками минулого року прийняли близько 70 млн. іноземних туристів. На Таїланд і Малайзію припало понад половину від загальної кількості, що принесло близько $48 млрд доходів від туризму.

Адміністрація Сретти поставила за мету залучити 80 млн туристів до 2027 року. З моменту приходу до влади близько семи місяців тому його уряд підписав угоду про відміну віз з Китаєм — найбільшим ринком Таїланду для туристів — і запропонував тимчасове скасування віз для мандрівників з Індії, Тайваню та Казахстану.

Про це Пише видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97