Судді відхилили позови Трампа про зняття з нього звинувачень

Судді відхилили позови Трампа про зняття з нього звинувачень

Перший в історії суд над чинним чи колишнім президентом США має розпочатися 15 квітня.

Суди у Джорджії та Флориді відхилили позови Дональда Трампа, в яких той просив зняти з нього звинувачення. The Voice of America.

Відразу двоє суддів, які ведуть процеси у кримінальних справах щодо екс-президента Дональда Трампа, відхилили його позови з проханням зняти з нього звинувачення, пов'язані зі спробами Трампа скасувати підсумки президентських виборів у Джорджії у 2020 році та з незаконним зберіганням секретних документів, які колишній президент забрав із собою після відходу з Білого дому.

Крім того, один із союзників Трампа, Джеффрі Кларк, ризикує втратити свою адвокатську ліцензію після того, як комісія у Вашингтоні виявила, що він порушив деякі правила адвокатської етики, намагаючись використати свою фірму для того, щоб допомогти Трампу скасувати підсумки виборів.

Ці випадки є лише деякі з юридичних хитросплетінь, з якими зіткнувся останнім часом Трамп, якому були пред'явлені кримінальні звинувачення у чотирьох справах. Перший в історії суд над чинним чи колишнім президентом США має розпочатися у Нью-Йорку 15 квітня.

Суддя Ейлін Кеннон у четвер також відхилила у Флориді аргумент Трампа про те, що справа, яка звинувачує його у незаконному зберіганні секретних документів, має бути закрита на підставі того, що ці папери є його особистими записами, а не власністю держави.

Трамп стверджував, що зберігання ним секретних документів у його маєтку Мар-а-Лаго у Флориді після звільнення з посади у 2021 році було санкціоновано відповідно до закону, який дозволяє колишнім президентам зберігати особисті записи, не пов'язані з їхніми службовими обов'язками.

Прокурори у справі, порушеній спеціальним прокурором Джеком Смітом, заявили, що документи стосуються військових та розвідувальних питань, включаючи деталі американської ядерної програми, і не можуть бути витлумачені як особисті.

Раніше у четвер суддя штату Джорджія відхилив клопотання Трампа про зняття з нього кримінальних звинувачень у справі про втручання у вибори 2020 року, яка, на думку Трампа, порушує його право на свободу слова.

Суддя Верховного суду округу Фултон Скотт Макафі ухвалив, що заяви Трампа та 14 інших обвинувачених у цій справі були зроблені «з метою сприяння злочинній діяльності» і не захищені Першою поправкою до Конституції США.

Трамп, який назвав усі чотири кримінальні звинувачення проти нього політично мотивованими, як і раніше, має кілька нерозглянутих позовів у справі про документи, у тому числі аргументи про те, що у нього є президентський імунітет від судового переслідування і що він зазнає переслідування з боку прокурорів.

Адвокат Трампа у справі про вибори у Джорджії заявив, що Трамп та його співвідповідачі не згодні з цим рішенням. Представник передвиборчого штабу Трампа заявив, що рішення суду у Флориді свідчить про те, що суддю Кеннон «залякують», не надавши додаткових подробиць.

Про це повідомляє сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97