Словаччина обрала нового президента

Словаччина обрала нового президента

Політик переміг із відчутним відривом.

У Словаччині завершився другий тур президентських виборів. Перемогу за результатом підрахунку 96.1% голосів перемогу здобув Петер Пеллегріні – союзник чинного словацького прем'єра Роберта Фіцо.

Він набрав 54,3% голосів, а його опонент, колишній міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок – 45,7%. Останній вже визнав свою поразку та привітав Пеллегріні з перемогою.

🇸🇰 Slovak presidential election 2024, попередні результати (96.1% counted)Pellegrini 54.3 (-2.4)Korčok 45.7 (+2.4)+/- vs. 80.1% counted pic.twitter.com/EiqeiZAC0R

– Slovakia Elects (@SlovakiaElects) April 6, 2024

Корчок заявив, що розчарований та засмучений, але поважає результат волевиявлення громадян. Він сподівається, що Пітер Пеллегріні як президент дотримуватиметься конституції.

«Ці вибори у Словаччині не лише вирішать, хто стане президентом республіки на наступні п'ять років, а й винесуть вердикт політиці Роберта Фіцо та його уряду за останні шість місяців. Якщо переможе Іван Корчок, то очікується, що нинішня проросійська політика буде врівноважена. Але якщо пост отримає Петер Пеллегріні, це навряд чи станеться», – заявляв кореспондент Euronews Аттіла Мадьяр із Братислави.

Зрештою, реальністю став саме другий варіант.

Хто такий Петер Пеллегріні

Пеллегріні є лідером партії «Голос – соціальна демократія», яка входить до коаліційного уряду Фіцо, та головою парламенту Словаччини.

Як і словацький прем'єр, він виступає проти допомоги Україні у її протистоянні російській агресії. Також він заявляв, що не підтримує вступ України до НАТО. Раніше Пеллегріні називав себе «кандидатом світу» та обіцяв не дати «втягнути Словаччину у війну».

«Словаччина не має бути просто пасивним одержувачем того, що диктують Вашингтон та Брюссель», – заявляв політик.

Додамо, що його опонент Корчок, який має прозахідні погляди і є прихильником ЄС та НАТО, обіцяв чинити опір спробам уряду Роберта Фіцо будувати націоналістичний антизахідний зовнішньополітичний курс Словаччини.

Про це Інформує ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97