«Сі під час переговорів з Лавровим сів на чолі столу, а не навпаки»

«Сі під час переговорів з Лавровим сів на чолі столу, а не навпаки»

Чотири причини, через які Росія програє Україні.

Мопед не мій, а професора Пекінського університету Фен Юйцзюня, головного з російських досліджень там у них. Товариш викотив позавчора статтю до The Economist – і досі на волі, хоча у Китаї не терплять відхилень від лінії партії, особливо у західній пресі. Значить – це нога, «кого треба нога», скільки б китайський імператорський двір не запевняв російського царя у вічній дружбі. Вся суть цієї дружби – на фото. Сі під час переговорів з Лавровим вмостився на чолі столу, а не навпаки, як належить зустрічатися з чужим міністром закордонних справ.

Тож чому Україна переможе, на думку професора Юйцзюня?

1. Путін 24 роки при владі та потрапив до «інформаційного кокону». Його команді не вистачає точної інформації, а всій системі – ефективного механізму налагодження та корекції. Україна набагато гнучкіша та ефективніша.

2. Успіх у сучасній війні забезпечують конкуренція у системах командування, контролю, зв'язку та розвідки, а також промислова міць. Путін же побудував жорстку вертикаль, яка виключає більш адекватні альтернативи з ключових питань, а промислова база РФ досі не оговталася від «спустошення» після розвалу СРСР.

3. Сильний опір та єдність України.

4. Міжнародна підтримка України.

Висновок професора такий: Росія буде змушена піти з усіх окупованих українських територій, включаючи Крим.

Ядерний потенціал не є гарантією успіху. Фен Юйцзюн наводить приклад США, які пішли з В'єтнаму, Кореї, Афганістану, маючи не менший ядерний потенціал, ніж нині РФ.

Київ довів, що Москва не є непереможною, тому перемир'я за «корейським» сценарієм виключено.

Путін в ізоляції (як це чути з вуст китайського товариша!), не контролює внутрішньополітичну ситуацію: бунт найманців, міжетнічна напруженість, теракти та невдоволення значної частини армії – тому підтвердження.

Після війни Україна обов'язково вступить і до ЄС, і до НАТО, а Росія втратить колишні радянські республіки, бо там у путінській агресії вбачають загрозу своєму суверенітету та територіальній цілісності.

До речі, реформу ООН і зниження в ній ролі постійних членів Ради безпеки (включно з РФ) професор також вангує, але це вишенька на торті.

В'ячеслав Ширяєв, «Телеграм»

Про це Інформує портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97