РосЗМІ лякають Лукашенка білоруськими добровольцями

РосЗМІ лякають Лукашенка білоруськими добровольцями

Київ може задіяти полк Калиновського.

Російський сайт ng.ru лякає Лукашенко розривом відносин з Україною та можливим заходом білоруських добровольців на територію нашої країни.

Видання наводить слова українського політолога Євгена Магди про те, що вже у травні Україна розірве дипломатичні відносини з Білоруссю.

Це рішення може бути пов'язане з відкриттям Генерального консульства Білорусії в Ростові-на-Дону. Консульський округ включить Ростовську та Волгоградську області Росії, а також окуповані території України, Крим, ДНР та ЛНР.

Тим часом Київ має в арсеналі не лише дипломатичні аргументи у разі загострення відносин з Мінськом. Політолог Олександр Фрідман нагадує: «Білоруські добровольці, які з 2022 року воюють у складі Збройних сил України (ЗСУ), – це для Києва не лише військовий ресурс, а й важливий інструмент впливу на офіційний Мінськ».

Якщо відносини між Києвом та Мінськом радикально загостряться, то може бути переосмислена й роль Полку Кастуся Калиновського та інших формувань. «За роки війни добровольці-білоруси набули значного бойового досвіду. Операція біля рідної країни стане їм додатковим мотивуючим чинником. А от стан Білоруських збройних сил, їх здатність та готовність протистояти подібним акціям оцінити неможливо. І, схоже, Лукашенко аж ніяк не горить бажанням перевірити потенціал своєї армії у справі», – вважає експерт.

Про це Пише портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97