Російський Орськ на якийсь час залишиться під водою

Російський Орськ на якийсь час залишиться під водою

Рятувальники та синоптики вважають, що повінь швидко не відступить.

Ситуацію з повінню в Орську глава МНС Росії Олександр Куренков, який знаходиться в Оренбурзькій області, охарактеризував як критичну. У місті прорвало ділянку насипної дамби, що призвело до затоплення частини населеного пункту, причому рівень води в річці Урал поступово зростає, і найближчими днями синоптики не прогнозують покращення ситуації. З небезпекою прориву греблі зіткнулися й у Кургані. Сильні паводки відзначені в сусідньому Казахстані, влада якого заявила про сильну повінь за 80 років.

У районі міста Орська, за даними місцевої влади, рівень води в Уралі майже вдвічі перевищує допустиму позначку (5,5 м) і досяг 9,6 м. Проект дамби, яку прорвало напередодні ввечері, було розраховано на меншу навантаження, заявив губернатор Оренбурзької. області Денис Паслер. Через потоп у регіоні було запроваджено режим надзвичайної ситуації федерального характеру. «Критична ситуація склалася в місті Орську, де сталося руйнування захисних споруд на річці Урал, – заявив голова МНС РФ, що прибув в регіон на засіданні обласної урядової комісії. – Виявилися підтопленими 4518 житлових будинків та 4587 присадибних ділянок», передає «Незалежна газета».

За словами міністра, в Оренбурзькій області із затоплених районів евакуювали понад 4 тис. осіб, серед яких 885 дітей. В Орську розгорнуто 11 пунктів тимчасового розміщення, здатних прийняти понад 8 тис. осіб. У пунктах вже перебувають 510 осіб, серед них 116 дітей. У районах підтоплень в Орську слід тимчасово заборонити продаж алкоголю та не допустити зростання цін на продукти, заявив Куренков. Нагадаємо, насипну дамбу на річці Урал через сильну повінь в Орську прорвало 5 квітня, наступного дня вода затопила половину Старого міста, а потім стався прорив другої насипної дамби, що змусило владу розпочати термінову евакуацію громадян. Мер Оренбурга Сергій Салмін випустив відеозвернення до жителів підтоплених районів регіону, закликавши людей серйозно поставитися до ситуації, зібрати речі першої необхідності та залишити зону підтоплень.

Оренбурзькій області допомагають боротися зі стихією рятувальники інших регіонів РФ. Там діє угруповання Головного управління МНС РФ по Оренбурзькій області, підрозділи з Кіровської та Московської областей, а також Пермського краю. До робіт залучили фахівців Центру з проведення спеціальних операцій особливого ризику «Лідер», Приволзького регіонального пошуково-рятувального загону та загону «Центроспас», а також військовослужбовців Волзького та Ногінського рятувальних центрів МНС Росії.

У Гідрометцентрі заявили, що на поліпшення ситуації в Оренбурзькій області найближчими днями не очікують. «Тепла погода та снігу багато, це гірський регіон, і там дуже багато річок, – констатував науковий керівник Гідрометцентру Росії Роман Вільфанд. – Танення снігу призведе до того, що сніг сходитиме з вищих регіонів, тому складна ситуація. Сьогодні говорити про покращення повені не доводиться». Як зазначив метеоролог, у Приволзькому федеральному окрузі за зиму випало дуже багато снігу, а також сильно промерзла земля, і сніг, що тане, не вбирається в ґрунт, призводить до підвищення рівня річок до небезпечних позначок.

Зазначимо, що превентивну евакуацію мешканців садових товариств одного з мікрорайонів, в'їзд до яких буде засипаний у рамках зміцнення греблі, розпочали у Кургані. “У зв'язку з отриманням уточнених даних від Міністерства природи РФ про те, що на території міста Кургану вода прийде вже 10-12 квітня, можливо, і раніше, оголошується превентивна евакуація жителів із садівництв у мікрорайоні Воронівка”, – йдеться у повідомленні міської адміністрації.

Про це Інформує ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97