РФ провалила перший роботизований наземний штурм: Forbes розкрило деталі

РФ провалила перший роботизований наземний штурм: Forbes розкрило деталі

Для роботів все закінчилося не дуже добре.

Україна та Росія на третьому році війни розгорнули безліч повітряних і морських дронів, але жодна із сторін не розгорнула масово наземні дрони. Така ситуація може пояснитись наявністю перешкод на землі.

Видання Forbes пише, що і українці, і росіяни використовують невеликі наземні роботи для поповнення запасів, евакуації поранених та встановлення мін.

Бойове застосування наземних дронів росіянами закінчилося, коли в районі руїн Бахмута вони застосували щонайменше два, а можливо, й набагато більше невеликих гусеничних безпілотних наземних машин із гранатометами. Для роботів все закінчилося не дуже добре.

Наприкінці 2020 року аналітики каліфорнійського аналітичного центру RAND розіграли зіткнення між механізованими піхотними ротами армії США та російської армії після того, як американська армія включила збройних наземних роботів у свою структуру. У грі 11 колісних та гусеничних машин UGV доповнювали чотири американські танки M-1 та 11 бойових машин піхоти типу M-2.

На думку аналітиків, наземні дрони не дуже добре проявили себе у різних наступальних та оборонних сценаріях.

Проблема полягала в тому, що роботи керувалися по радіозв’язку віддаленим оператором, а це означає, що вони можуть бути відрізані від своїх операторів або місцевістю, або ворожими перешкодами.

“У базовій грі необхідність підтримувати безперешкодний і незаглушений зв’язок у прямій видимості з БРПЛ накладала значні обмеження на сили США, уповільнюючи темп і ускладнюючи управління просуванням США”, – пояснили аналітики.

«Зокрема, ефективне використання російськими військами ранцевих глушилок суттєво обмежувало можливості американських військ щодо використання РСЗВ».

Роботи часто простоювали, поки їхні оператори намагалися утримати управління, і вступали в бій у нестабільному режимі – і були виведені з ладу вогнем супротивника.

Досвідчене застосування українськими військами засобів радіоелектронної боротьби – повінь ключових радіоканалів перешкодами, які роблять їх непридатними для операторів безпілотників, – є однією з причин того, що в деяких секторах українці змогли досягти локальної переваги у повітрі за допомогою безпілотників.

Якщо росіяни розширять розгортання озброєних наземних роботів, варто очікувати, що українці у відповідь посилять радіоперешкоди.

Про це Інформує портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97