Прем’єр-міністр Ірландії несподівано оголосив про відставку

Прем’єр-міністр Ірландії несподівано оголосив про відставку

Варадкар залишить піст, як тільки буде обрано наступника.

Прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив у середу, 20 березня, що йде у відставку з посади прем'єра та лідера правлячої партії «Фіне Гел», зробивши несподіваний крок, який, за його словами, був зумовлений як особистими, так і політичними причинами. Про це повідомляє Reuters.

«Я йду у відставку з посади лідера «Фіне Гел» з сьогоднішнього дня і подам у відставку з посади прем'єр-міністра, як тільки мій наступник зможе обійняти цю посаду», – сказав Варадкар журналістам.

Відставка Варадкара не означає автоматичного призначення загальних виборів.

Він повідомив, що попросив обрати нового лідера партії 6 квітня, що, своєю чергою, дозволить обрати нового прем'єра після великодніх канікул парламенту.

За словами Варадкара, для нього настав час піти у відставку.

«Я більше нічого не планую. Я не маю певних особистих чи політичних планів», – сказав він.

Варадкар вперше вступив на посаду прем'єра у 2017 році, після того, як був обраний лідером своєї партії. Він повернувся на посаду прем'єр-міністра у 2022 році згідно з угодою між «Фіне Ґел» та «Фіанна Файл», двома найбільшими партіями у трипартійній коаліції з меншою за чисельністю Партією зелених.

Наступні вибори мають відбутися на початку 2025 року. Серед претендентів на місце Варадкара на посаді лідера «Фіне Ґел» – міністр вищої освіти Саймон Гарріс, міністр підприємництва Саймон Ковені, міністр державних видатків Паскаль Донохо та міністр юстиції Хелен МакЕнтті.

Раніше повідомлялося, що Варадкар відвідав Україну. Він закликав світ забезпечити нашу країну всім необхідним для перемоги. За його словами, потрібно забезпечити успіх України, щоб жодна інша країна не зазнала нападу.

Про це повідомляє ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97