Православний каптагон Путіна.

Православний каптагон Путіна.

Так і виникла Ось зла.

Можливо, за часів Маркса релігію можна було назвати опіумом народу, але тепер вона явно перетворилася на каптагон народу.

Інші абстрактні великі ідеї ненависті та смерті дискредитували себе і залишилися в минулому (тільки Кими в Північній Кореї продовжують триматися за свою комуністичну чучху). Ідеї ​​прогресу, комунізму і навіть націоналізму, як виявилося, сьогодні не настільки ефективні, як релігія, що стала найкращою з можливих ідейних основ для найжорстокіших диктатур та війни проти свободи та людяності. Це й зрозуміло — ненавидіти, вбивати та вмирати краще релігійно: Путін впевнено обіцяв православним рай («а інші просто здохнуть»), а Ханія дякує небесам за смерть своїх синів-шахідів.

Каддафі та Хомейні повернули іслам у політику (і в терор), де він міцно і влаштувався. Путін робить це ж із православ'ям — культу великої вітчизняної йому явно не вистачає для війни. Тому з Москви все частіше звучать слова про священну війну із Заходом, про духовність російського світу, про російський Єрусалим та про сатаністів на Заході. Російському фашизму (як навчав улюблений Путіним філософ Ільїн) і належить ґрунтуватися на релігії.

Все це і робить союз двох найстрашніших сьогодні релігійних політичних явищ — православного та ісламського — неминучим та відвертим. Про нього прямо говорить Путін, заперечуючи будь-які протиріччя Росії з ісламістами та шукаючи сліди терористів «Крокуса» у Києві.

Так і виникла Ось зла – релігійного зла. Ось ця ненавидить вільний та цивілізований світ, у якому релігії відведено місце поза політикою. Кожен, хто бажає до цієї Осі приєднатися, повинен розігрувати саме релігійну карту (що охоче робить Ердоган), а таких країн у світі безліч — більше половини.

Йде не війна хреста із півмісяцем чи Заходу зі Сходом. Це війна релігійної дикості проти цивілізації, тобто проти свободи та людяності.

Леонід Невзлін, «Телеграм»

Про це Інформує портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97