Польща відкликає командувача Єврокорпусу

Польща відкликає командувача Єврокорпусу

У зв’язку з розслідуванням справи про шпигунство.

Варшава відкликає на батьківщину Ярослава Громадзінського — польського командувача Єврокорпусу — багатонаціональних сил швидкого реагування Євросоюзу у зв’язку з розслідуванням справи про шпигунство. З такою заявою виступило міністерство оборони Польщі у середу, 27 березня.

«Служба військової контррозвідки розпочала розслідування щодо генерал-лейтенанта Ярослава Громадзінського у зв’язку з отриманням нової інформації про офіцера. У зв’язку з цим було ухвалено рішення про звільнення генерал-лейтенанта Громадзинського з посади командувача Єврокорпусу та його негайного повернення до країни», – йдеться у заяві польського міністерства.

29 червня 2023 року Ярослав Громадзінський вступив на посаду командувача Єврокорпусу — об’єднаного європейського угрупування військ зі штабом командування в Страсбурзі. Польща стала членом Єврокорпусу, до якого на той час входили Німеччина, Франція, Іспанія, Бельгія та Люксембург, за півтора роки до цього.

Єврокорпус був створений у 1992 році Францією та Німеччиною. Пізніше в організацію вступили Бельгія, Іспанія та Люксембург, а 2022 року і Польща. Статус так званих асоційованих членів мають також Греція, Італія, Румунія, Австрія та Туреччина, яка не є членом ЄС.

Штаб Єврокорпусу у Страсбурзі відповідає за відправку союзних військ для участі у кризових, гуманітарних, рятувальних та миротворчих операціях під егідою ЄС та НАТО. Командування Єврокорпусом здійснюється на ротаційній основі. На службі в Єврокорпусі перебувають до 60 тисяч військових.

Про це Інформує своїх читачів портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97