Польща у березні зупинила у 40 разів більше нелегалів, ніж у січні

Польща у березні зупинила у 40 разів більше нелегалів, ніж у січні

У Варшаві заявили, що організовано це білоруськими службами.

Глава МВС Польщі Марцін Кервінськи в ефірі Super Expres констатував зростання порушень кордону мігрантами. За даними Прикордонної охорони навесні щоденна кількість спроб переходу кордону становить близько 200 і більше.

«Ця організована білоруськими службами та російськими штучна хвиля міграції з кожним разом наростає. Маємо дедалі більше спроб порушення польського кордону та нелегального вторгнення на територію Польщі», — сказав Марцін Кервінськи і висловив переконання, що Польща стикатиметься з «інструменталізацією міграції з боку режиму Лукашенка багато років».

Глава МВС Польщі наголосив, що офіцери прикордонної охорони неодноразово показували, як білоруські служби допомагають нелегальним мігрантам перетнути кордон.

Міністр підтвердив, що відомство розпочинає процес посилення прикордонного загородження, включаючи нарощування засобів електронного спостереження. За його словами, прикордонна служба вже підготувала відповідний проект, який пройшов експертизу наукової установи. Наразі міністерство чекає на остаточний звіт. Сама модернізація триватиме кілька місяців.

У березні 2024 року кількість припинених спроб нелегального проникнення з білоруської території до Євросоюзу порівняно з лютим зросла у 9,2 раза, порівняно із січнем – у 44 рази, свідчить проведений виданням «Позірк» аналіз даних прикордонних служб сусідніх країн ЄС за березень

За минулий місяць Польща запобігла 3 438 спробам незаконного перетину кордону — у 9,7 разу більше, ніж у лютому (356), та у 39,5 разу більше, ніж у січні. (87).

Латвія припинила у березні 684 спроби — у 9,1 разу більше за лютневий показник (75) та у 136,8 разу — січневий (5).

На територію Литви з Білорусі намагалося потрапити у березні 105 мігрантів — у 3,9 разу більше, ніж у лютому (27), та у 26,3 разу більше, ніж у січні (4).

Про це Пише видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97