Польща та Чехія оголосили про розгром російських шпигунських мереж

Польща та Чехія оголосили про розгром російських шпигунських мереж

Стало відомо, чим займалися агенти Кремля.

Польські спецслужби у співпраці з чеською розвідкою викрили російську шпигунську мережу, яка вела діяльність проти Європейського союзу, а також займалася дискредитацією України, повідомило Агентство внутрішньої безпеки Польщі (ABW).

В рамках операції були проведені обшуки у Варшаві та Тихи. За підсумками силовики вилучили €48,5 тисячі, $36 тисяч та електронні носії інформації, у тому числі мобільні телефони. Також відбулися перші допити фігурантів справи.

«В результаті було задокументовано діяльність, спрямовану на організацію проросійських ініціатив та медіакампаній у країнах ЄС. Мета мережі полягала у реалізації зовнішньополітичних завдань Кремля», — розповів прес-секретар міністра-координатора спецслужб Яцек Добжинський (цитата по PAP).

За його словами, Росія розраховувала за допомогою своїх шпигунів «послабити позиції Польщі на міжнародній арені, дискредитувати Україну та завдати шкоди репутації органів Європейського Союзу». Для цього було запущено сайт Voice of Europe. Там розміщувалися статті, думки та інтерв'ю «з упередженим, проросійським підтекстом» щодо поточної міжнародної ситуації, зокрема війни в Україні, повідомив Добжинський. Він додав, що служби встановили схему фінансування мережі.

Дії ABW пов'язані з розслідуванням, у рамках якого 19 січня громадянину республіки було висунуто звинувачення у шпигунстві на користь російських спецслужб. У відомстві зазначили, що затриманий запровадився у парламентські кола Польщі та ЄС, виконуючи завдання російської розвідки, які полягали у «пропагандистській та дезінформаційній діяльності, політичних провокаціях та побудові сфер впливу Кремля в Європі». Особа цієї людини не розкривається.

27 березня Чехія оголосила про викриття фінансованої Москвою мережі, яка розповсюджувала російську пропаганду та намагалася вплинути на вибори до Європарламенту. За даними служби інформаційної безпеки (BIS), прокремлівські агенти працювали з політиками у шести країнах: Польщі, Угорщині, Німеччині, Франції, Бельгії та Нідерландах.

28 березня уряд Чехії запровадив санкції проти кума Володимира Путіна — колишнього лідера української партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука. У кабміні заявили, що він “керував операцією російського впливу” в республіці з метою “порушення територіальної цілісності, суверенітету та свободи України”: для цього Медведчук використав компанію Voice of Europe, де працює його наближений Артем Марчевський. Зокрема, на однойменному порталі поширювалася інформація, покликана відмовити Євросоюзу від надання допомоги Києву. Зазначений актив і самого Марчевського також внесли до списку санкцій Чехії.

Про це Інформує ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97