Польща оголосила про створення місії НАТО щодо України

Польща оголосила про створення місії НАТО щодо України

Альянс навчатиме українських військових.

НАТО організовує місію щодо України, йдеться не про вступ у конфлікт, а насамперед про навчання українських військових. Про це повідомив польський міністр Радослав Сікорський після дводенної зустрічі глав МЗС країн-членів. Onet.

“Ми вирішили створити місію НАТО. Це не означає, що ми збираємося воювати, але це означає, що тепер ми зможемо використати можливості альянсу щодо координації, навчання та планування для більш скоординованої підтримки України», — сказав він.

Напередодні Сікорський пояснив, що місія дозволила б використовувати логістику НАТО та інші «спільні елементи», що значно допомогло б Києву. Його запитали, чи він не боїться, що Росія сприйме роботу місії як вступ альянсу в конфлікт. Москва, відповів він, переконує росіян, що Росія воює з НАТО, а не з Україною.

«І я не раджу [России атаковать НАТО], тому що ми в 20 разів багатші, ми зміцнюємося в даний момент, і так само, як Радянський Союз не виграв холодну війну із Заходом, так і Росія програла б таку війну», – наголосив Сікорський. На його думку, «попри нинішню патову ситуацію на фронті Україна ще не сказала останнього слова», а результат конфлікту багато в чому залежить від дій НАТО.

Про це Інформує своїх читачів ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97