Політолог: У Путіна на столі є план атаки на країни Балтії

Політолог: У Путіна на столі є план атаки на країни Балтії

І вона буде за активної участі Лукашенка.

Лукашенко закликав білорусів готуватись до війни. До цього він у військовій формі з'явився на кордоні з Литвою і говорив про Сувалкський коридор.

Чи варто розглядати його слова серйозно? Чи це російська інформаційно-психологічна спеціальна операція (ІПСО)? Про це сайт Charter97.org поговорив з українським політологом, професором Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Петром Олещуком:

– Одне іншому не заважає. На даному етапі очевидно, що це російська ІПСО, покликана насамперед знову підвищити ставки. Лукашенко — дуже зручний інструмент такого підвищення, тому що він начебто суверенний правитель, з іншого боку — повністю від РФ залежний.

Путін завжди може через нього транслювати різноманітні погрози. Якщо ж щось піде не так, то він завжди може сказати, мовляв, це особиста ініціатива Лукашенка, а ми цього не маємо.

Це досить стара схема, але якщо ж російське керівництво дійсно ухвалить рішення про початок якоїсь військової операції проти країн НАТО, то я на 90% впевнений, що вона почнеться саме з території Білорусі і за безпосередньої участі Лукашенка. Для того, щоб використати Лукашенка як проксі у веденні подібної війни, щоб одразу спробувати зробити війну обмеженою, щоб вона не несла підвищених загроз для Путіна, але з іншого боку — дозволяла здійснювати ті чи інші завдання.

— Які це можуть бути завдання?

– Пробування Сувалкського коридору в Калінінградську область. Знову ж таки, це теж не є самоціллю. Я вже давно говорю, що потрібно розглядати сценарій атаки РФ на країни НАТО не з метою захоплення, а щоб показати слабкість Альянсу. Що не буде швидкої адекватної реакції, швидкої відповіді.

Я впевнений, що такий сценарій у Росії є. Він розглядається в міру того, як російське керівництво вважає, що НАТО показує слабкість, а їхні власні сили (на їхню думку) зростають. Думаю, у Путіна на столі є план подібної атаки і вона буде за активної участі Лукашенка.

— Якою буде відповідь НАТО на таку атаку?

— Розумієте, ніхто не знає, оскільки НАТО жодного конкретно цієї відповіді не формулює. Більше того, вони всіляко уникають прямої відповіді на ці запитання.

Повторю ніхто не знає, що буде, якщо така загроза з'явиться. Тим більше, якщо президентом США стане Дональд Трамп. Чи буде він реагувати чи ні? Він уже якось говорив про те, що не факт, що захищатиме союзників по НАТО. Загалом, відповідь з боку НАТО може бути різною. Не обов'язково військовим.

Подібні операції, швидше за все, полягатиме в тому, щоб спочатку просто перевірити масштаби реакції. Ми вже бачимо, наприклад, як залітають російські ракети та дрони на територію країн НАТО. Останній дрон залетів на територію Румунії на 20 км. Думаю, що це продовжиться.

Знаєте, я не чекаю, що одного прекрасного дня російська орда піде на територію Литви. Все буде простіше: спочатку «випадково» почнуть залітати ракети, потім почнуть залітати все далі. Потім спробують заходити ДРГ, а за ними будуть незрозумілі прориви незрозумілих мігрантів, теракти та кібератаки.

Коли вони все це проведуть, а серйозної реакції з боку НАТО не буде, тоді можна буде спробувати більш масштабні, але обмежені військові дії.

У тому, що такі плани є, я не маю сумніву. Коли їх буде реалізовано — сказати складно. Не думаю, що через десятиліття, а в досить найближчому майбутньому.

Поки що ж Лукашенко лякає, але ми пам'ятаємо, як тривалий час в інформаційному просторі була інформація про підготовку російського вторгнення в Україну. Потім його нібито скасовували, переносили. Зрештою, це все сталося. Нині це все недооцінювати не потрібно. Очевидно, що відбувається підготовка інформаційного простору.

Якщо вам сподобалася стаття, ви можете підтримати сайт Charter97.org:


РОЗРАХУНОК МУЛЬТИВАЛЮТНИЙ РАХУНОК ДЛЯ ПОЖЕРТВУВАНЬ:

Назва банку: Bank Millennium SA Адреса: ul. Stanislawa Zaryna, 2A, 02-593, WarszawaIBAN: PL 97 1160 2202 0000 0002 1671 1123SWIFT: BIGBPLPWНазва власника рахунку: Fundacja “KARTA '97”Призначення платежу

Зв'язатися з нами можна за адресою [email protected]

Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97