Політолог: Лукашенко проговорився явно невипадково

Політолог: Лукашенко проговорився явно невипадково

Білоруський диктатор надає важливі послуги Путіну.

Лукашенко, а раніше і посол Білорусі в РФ Дмитро Крутой, спростували версію Кремля про те, що терористи, які напали на підмосковний Крокус Сіті Холл, проривалися у бік України.

Чи випадково проговорився Лукашенко? Які цілі має білоруський диктатор? Про це сайт Charter97.org поговорив із відомим українським політологом, головою Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимиром Фесенком:

— Посол Білорусі сказав те, що він знав, випередивши офіційну версію Росії. Це можна списати на дисонанс, спричинений самою ситуацією.

Лукашенко проговорився явно невипадково. Він уже знав офіційну позицію Росії, яку заяву зробив Путін. Враховуючи і стилістику, і особливості політичної поведінки Лукашенка, наголосю, все це явно було не випадковим.

Головна інтрига у тому, чому він це зробив. Справді, тут немає ясності, версії можуть бути різні. Висловлю свою суб’єктивну думку.

Почну з того, що Лукашенко, як це часто буває, наголошує таким чином на власній значущості. Мовляв, він та білоруські спецслужби насправді надають Росії різні важливі послуги, які РФ не завжди цінує.

Це важливий аспект. Лукашенко за будь-якої можливості наголошує на «бачите, ми вам допомогли або зробили дуже важливі речі для вас». Так було і з Пригожиним, бо явно в Росії не хотіли випинати роль Лукашенка у цьому процесі, а він сам показав, яку роль відіграв у тій ситуації.

Так і зараз. Лукашенко показав, мовляв, ви свою версію просуваєте, але ми вам також допомогли, не забувайте. Знаєте, це було не так для Путіна сказано, як для росіян.

Щодо відносин із Путіним, то тут йде давня гра. Лукашенко любить, коли є можливість займатися легким шантажем. Мовляв, у вас своя версія щодо терористів і того, хто за ким стоїть, а у нас трошки своя. У нас може бути і свій погляд. Хочете, щоб повністю відповідали вашій позиції, то зробіть нам невелику позику у фінансовому сенсі, і не тільки.

Лукашенко трохи відсторонився від офіційної російської версії, але за те, щоб це не сприймалося як дистанціювання, відповзання від Путіна зробив досить агресивні заяви. Хоча це явно фанфаронство і лише демонстрація агресії, а чи не реальна агресія. Я маю на увазі його заяви по Сувалкскому коридорі. Тут очевидно була демонстрація антизахідної позиції.

У це весь Лукашенко, яким, як то кажуть, і вашим, і нашим. Скажу, що мотив заяв політико-побутової. Це їхні особливі стосунки з Путіною. У Лукашенка давній комплекс щодо Путіна та РФ. Він же хотів стати приймачем Єльцина, але не вдалося: Путін перейшов дорогу.

Про це Пише сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97