Politico: Зі штаб квартири Європолу зникли секретні документи

Politico: Зі штаб квартири Європолу зникли секретні документи

Із даними керівників відомства.

У Європолі розслідують зникнення конфіденційних даних найвищих посадових осіб відомства. Витік інформації спровокував кризу в поліцейському управлінні ЄС, повідомляє Politico.

Як зазначає видання, файли мали бути під замком, у безпечній камері зберігання всередині штаб-квартири Європолу в Гаазі.

Згідно з внутрішнім документом відомства, з яким ознайомилося Politico, та розмовами з нинішніми та колишніми співробітниками, друковані особисті справи виконавчого директора Європолу Кетрін Де Болле та інших високопосадовців зникли ще до вересня.

“6 вересня 2023 року директорат Європолу повідомили про зникнення особистих документів кількох співробітників”, – зазначили в повідомленні.

Після перевірки всіх записів Європол виявив “додаткові відсутні файли”.

«З огляду на роль Європолу як правоохоронного органу, зникнення особових справ співробітників є серйозним інцидентом із порушенням безпеки та особистих даних», — йдеться у записці, опублікованій на внутрішній системі дошки оголошень та датованій 18 вересня.

Видання поспілкувалось із чотирма діючими та колишніми співробітниками Європолу, яким відомі деталі інциденту. За їхніми словами, деякі з втрачених документів були виявлені завдяки мешканцю Гааги, який знайшов їх у громадському місці та приніс до місцевого відділення поліції.

Працівники розповіли виданню, що особисті файли належали виконавчому директору Європолу Кетрін Де Болле та трьом її заступникам. Після цього керівника відділу кадрів агенції відправили «в адміністративну відпустку».

Крім цього, один із чиновників заявив, що зниклі файли можуть містити інформацію про заявку на роботу чиновника, відповідне навчання, дати народження, сімейний стан, дітей, поточну адресу та іншу типову інформацію, яку зберігає відділ кадрів.

Європол є одним із найбільших агентств ЄС, що координує великі міжнародні розслідування та операції спільно з національними поліцейськими органами та партнерами, такими як Інтерпол та ФБР США.

Про це Пише сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97