Politico: РФ глушить GPS сигнали для літаків над Балтійським регіоном

Politico: РФ глушить GPS сигнали для літаків над Балтійським регіоном

Росія регулярно атакує літаки країн НАТО.

Літаки, що пролітають над Балтійським регіоном, стикаються з випадками глушення GPS-сигналів. Росію вважають винуватцем цих проблем. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

– Епізоди відключення електроенергії, відомі як глушення GPS, відбуваються регулярно з початку війни в Україні у 2022 році, – пише видання.

Politico уточнює, що перешкоди сконцентровані у Калінінградській області РФ.

– Росія регулярно атакує літаки, пасажирів та суверенну територію країн НАТО, – сказала президент Фонду сталої навігації та синхронізації Дана Говард.

Вона назвала ці випадки реальними погрозами та нагадала про те, як під час випадкового глушіння у 2019 році пасажирський літак ледь не врізався в гору.

Агентство авіаційної безпеки ЄС вивчає це питання, але поки регулятори заявляють, що проблеми з GPS не становлять небезпеки для польотів.

Збої в роботі GPS зростають

Випадки перешкод, про які повідомляють пілоти, неухильно зростають із січня 2022 року. Про це говорить європейська організація з безпеки аеронавігації, яка отримує звіти від пілотів через систему добровільного повідомлення про інциденти EVAIR.

0 Протягом перших двох місяців 2024 року EVAIR зафіксувала значне зростання кількості повідомлень про збої в роботі GPS. В абсолютних цифрах ми отримали 985 відключень GPS у порівнянні з 1371 за весь 2023 рік, – повідомили у Євроконтролі.

Там додали, що за перші два місяці цього року інцидентів було майже сім разів більше, ніж за перші два місяці 2023 року.

РФ не вперше звинувачують у глушенні сигналів GPS для літаків

У січні Інститут вивчення війни писав, що у Польщі та Балтійському регіоні було зафіксовано масштабні збої у роботі систем GPS. Тоді не виключалося, що це наслідок роботи у регіоні російських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Пізніше в Естонії звинуватили Росію в тому, що вона стоїть за збільшенням випадків глушення супутникових сигналів, які використовують авіакомпанії, смартфони та системи озброєння в Східній Європі.

А нещодавно Росія заглушила супутниковий сигнал літака міністра оборони Великобританії Гранта Шаппса, коли він пролітав повз російський Калінінград.

Про це Інформує своїх читачів портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97