Politico: Команда Байдена таємно співпрацювала з Джонсоном, домагаючись допомоги Україні.

Politico: Команда Байдена таємно співпрацювала з Джонсоном, домагаючись допомоги Україні.

В адміністрації президента США вважають, що допомога зрештою буде передана.

Помічники президента США потай працюють за лаштунками, щоб спікер Палати представників Майк Джонсон зміг поставити на голосування пакет допомоги Україні у розмірі 60 мільярдів доларів – і вижити у політичному плані.

За словами двох представників адміністрації, Білий дім підтримував контакт з офісом Джонсона щодо допомоги Україні протягом усієї двотижневої перерви у роботі Конгресу. І хоча президент Джо Байден публічно переконував республіканців прийняти пакет допомоги, він і його команда утримувалися від агресивних нападок на спікера у зв'язку з процесом, що затягнувся, пише Politico (переклад – «Уніан»).

При всьому розчаруванні повільністю Палати представників чиновники адміністрації потай сподіваються, що їхній підхід може призвести до того, що Конгрес почне працювати над пакетом допомоги наприкінці цього місяця.

Як виглядатиме цей остаточний пакет, поки неясно. Білий дім не дав офіційних коментарів після недільного інтерв'ю Джонсона каналу Fox News Channel, в якому він висунув ідеї про надання частини допомоги Україні у вигляді кредиту або перерозподіл близько 300 мільярдів доларів у вигляді конфіскованих російських активів.

Демократичні чиновники, які спілкувалися з представниками адміністрації, кажуть, що Білий дім навмисно приховує, чи вважає він будь-яку з цих ідей реалістичною чи здатною увійти до остаточної угоди. Зрештою, основна увага, як і раніше, приділяється тому, щоб переконати Джонсона у необхідності термінового надання допомоги Україні.

Багатомісячний позов щодо фінансування України наголошує на більш серйозних труднощах, пов'язаних з прийняттям важливих законів у рік виборів і при розділеному уряді. Хоча основна законодавча стратегія адміністрації Байдена вже давно полягає в тому, щоб дозволити Конгресу виконувати свою волю, Джонсон та крихітна республіканська більшість створюють проблеми.

Затримка допомоги Україні від США

Голосування за допомогу Україні від США обсягом близько 60 млрд. доларів, про яке неодноразово говорив Зеленський, ймовірно, «застигло» до середини квітня.

У Палаті представників США навряд чи ухвалять необхідне рішення найближчими тижнями, оскільки там досі точаться сварки між республіканцями та демократами, пише Bloomberg.

Спікер Майк Джонсон все ще шукає шляхів, щоб пом'якшити опозиційні настрої з боку республіканців. Останні продовжує дотримуватись жорсткої лінії у цьому питанні.

Про це Інформує портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97