Папа Римський пропустив Хресну ходу і викликав переполох серед віруючих

Папа Римський пропустив Хресну ходу і викликав переполох серед віруючих

Що сталося із понтифіком?

Папа Римський Франциск несподівано і всупереч раніше зробленим заявам не прибув до римського Колізею, щоб очолити Хресну ходу Страсної п’ятниці 29 березня. Ця новина спричинила «збентеження і занепокоєння» серед віруючих.

Про те, що Папа залишився у Ватикані, стало відомо останніми хвилинами до початку служби. Несподівана заява викликала переполох серед тисяч вірян.

Вони висловили сподівання, що 87-річний Франциск головуватиме на подальших святкуваннях Страсного тижня та Великодньої неділі. Незважаючи на це, в італійських ЗМІ пишуть про «втому» Святого Отця.

«Навіть ближче до вечора у суботу очікувалася присутність Франциска, але було відомо, що рішення буде ухвалено в останню хвилину. Зрештою, як і минулого року, розсудливість переважила», – прокоментувала Corriere della Sera. У свою чергу La Repubblica написала про «загрозу здоров’ю» і повідомила, що Папа Римський дивився Хресний хід по телебаченню.

Тим часом Ватикан пояснив його відсутність необхідністю «зберегти здоров’я» перед суботнім великоднім чуванням, яке має розпочатися увечері 30 березня у соборі Святого Петра. Це найдовша літургія в році, «що є серйозним викликом силам Папи, який її очолює», – передає Interia.pl.

До речі, у 2023 році Франциск також пропустив Хресну ходу після перенесеного вірусного бронхіту.

Неофіційні повідомлення, що надходять з Ватикану, свідчать про те, що понтифік, усвідомлюючи свій вік і обмеження, що випливають з нього, вирішив поберегти свої сили.

Вранці у Великодню неділю, 31 березня, на площі перед Ватиканською базилікою має відбутися папська меса. Після цього, опівдні, Франциск, як очікується, виголосить Пасхальне послання та дасть благословення Urbi et Orbi, тобто місту та світу.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2023 року стало відомо, що у Папи Франциска виявили запалення легенів.

Замість традиційного вступу перед молитвою «Ангелус» він дозволив замінити себе священикові з Ватикану. То був перший такий випадок. Натомість Папа Франциск зв’язався з віруючими через засоби масової інформації Ватикану. Він зізнався, що не може читати через «інфекцію в легенях».

Про це Інформує своїх читачів портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97