«Нове дно»: що відомо про авіабомбу ОДАБ 1500, яку вперше застосувала РФ

«Нове дно»: що відомо про авіабомбу ОДАБ 1500, яку вперше застосувала РФ

У чому її головна небезпека?

Російська окупаційна армія вперше використала в Україні важку авіабомбу ОДАБ-1500. За допомогою цієї боєголовки війська РФ атакували селище Велика Писарівка Сумської області.

Згідно з інформацією видання BILD, після атаки цієї бомби в небо піднялася хмара диму заввишки 1 км. Експерт з аналізу відкритих даних Юліан Ріпке зазначив, що використання бомби такої сили у населеному пункті це «нове дно у війні Росії проти українських міст».

Об’ємно-детонуюча авіаційна бомба (ОДАБ) – це термобаричний снаряд, розроблений ще за часів СРСР. При наближенні до мети на відстані близько 10 метрів від вибухового удару снаряд випускає горючу рідину у вигляді аерозолю, яка заповнює простір мети, що призводить до об’ємного вибуху. Це призводить до більшої поразки, ніж у звичайного снаряда.

Збройні Сили РФ раніше вже використовували ОДАБ, але найменшої маси – від 170 до 500 кг.

Військово-політичний аналітик Олександр Коваленко також зазначив, що ці бомби використовують окис етилену чи піперилен як вибухову речовину. Площа поразки від бомби ОДАБ-1500 складає 500 кв.

«Очевидно, що окупанти не тільки змогли вирішити проблематику своєчасного підриву з урахуванням спрацювання пристрою змінної затримки під час тривалого планування, а й із встановленням УМПК на потужнішу ОДАБ-1500», – сказав експерт.

Він зазначив, що це свідчить про наростаючу проблему з російською авіацією та використання плануючих бомб.

Про це Інформує своїх читачів видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97