Неймовірний удар по РПЦ

Неймовірний удар по РПЦ

Справжній постріл собі обидві ноги з кривої двостволки.

Я коротко про російську церкву та нещодавній документ, де «СВО» назвали «священною війною». Те, що ще рік тому було дурістю божевільного Охлобистіна, стало загальним правилом для російської церкви.

Іронія у цьому, що «священна війна» – термін, взагалі чужий православної традиції. Не те щоб та виключає війни як такі, але вважає їх скоріше вимушеною необхідністю самозахисту. «Священна війна» – це щось подібне до «священного прибирання».

Та ще й офіційна фіксація твердження, що після завершення «СВО» Україна має увійти до виняткової зони впливу Росії. Це твердження церкви, нагадаю.

Що ж. Вважаю, що це дуже добре. Я щиро вдячний патріархові Кирилові. Він уже вкотре таке робить: слухняно бере під козирок там, де це призводить до втрати позицій його церкви, що формуються століттями.

Це невимовний козир усім опонентам РПЦ у світі і неймовірної сили удар не скажу кудись усім її адвокатам. Фактично на весь світ проголошено та патріархом підписано цілком протилежну православній традиції брехню. Після цього навіть найлояльнішим симпатикам РПЦ в інших помісних церквах не вистачить аргументів. А в Штатах тільки-но почали розгортати лобістську кампанію, що «в Україні переслідують християн» – і як її вести далі, якщо РПЦ одностайно проголосила, що завоювання України є справою священною.

Коротше, це постріл собі в обидві ноги з кривої двостволки. Нехай продовжують.

Віктор Трегубов, “Фейсбук”

Про це Інформує своїх читачів сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97