Не вірте Кремлю!

Не вірте Кремлю!

Неможливо боротися проти терору разом із Росією, коли найдосвідченіший терорист у світі сидить у Кремлі.

Теракт у концертному залі «Крокус Сіті Холл» під Москвою забрав життя понад 100 людей, ставши жорстоким злочином проти людяності. Багато ключових фактів все ще не з’ясовані, і, будьте впевнені, вони ставатимуть лише менш зрозумілими, оскільки Кремль намагатиметься використовувати кризу всередині країни та за кордоном. Теракт, який стався невдовзі після останніх фальшивих виборів, став для диктатора Володимира Путіна приводом для заклику згуртуватися через день після того, як Кремль вперше заявив, що Росія перебуває в «стані війни» з Україною.

Офіційна кремлівська версія того, що сталося, вже розсипалася. В одному з найбільш спостерігаються міст на Землі, де вас можуть заарештувати за 30 секунд тільки за те, що ви прошепотіли «ні війні», атака терористів тривала чверть години, а потім просто поїхали!

ФСБ, російська служба держбезпеки, стверджує, що заарештувала чотирьох підозрюваних поблизу України, на одному з найукріпленіших кордонів у світі. Чи може насправді підозрювані їхали до союзника Росії — Білорусі, як заявив посол цієї країни в Росії? Враховуючи кількість матеріалів та підготовку, необхідну для того, щоб завдати такої шкоди об’єкту розміром з невелике село, дивно, що терористи раптом перетворилися на недолугих аматорів, які прихопили з собою таджицькі паспорти та попрямували до кордону з фронтом.

Кожна офіційна заява Кремля та його пропагандистів буде брехнею з кількома напівправдами. Це нормальна реакція системи держбезпеки, продуктом якої є Путін. Як я часто говорю, я вірю в збіги, але також я вірю в КДБ.

Путін гнівно відкинув попередження посольства США від 7 та 18 березня про потенційний теракт на концертному майданчику в Москві. (Як США дізналися про це? Підказали джерела в ІДІЛ-К чи, як я підозрюю, «кроти» у ФСБ?) Потім, 22 березня, Путін наказав закликати ще сотні тисяч росіян на загарбницьку війну в Україні.

Двадцять п’ять років тому, коли тодішньому прем’єр-міністру Путіну знадобилася платформа для президентської кампанії, серія терактів у будинках росіян розпочала Другу чеченську війну. У своїй книзі «Зима близько», що вийшла 2015-го, я виклав численні докази того, що це були теракти під чужими прапорами, влаштовані ФСБ. Це настільки шокує, що важко повірити, доки не зрозумієш, що за людина Путін. У нього немає алергії на кров, російську чи будь-яку іншу, якщо її пролиття сприяє досягненню його цілей.

Двадцять п’ять років тому Путін захопив владу, вчинивши масові вбивства в Чечні. Сьогодні, сподіваючись утримати владу, Путін чинить масові вбивства в Україні.

Слабкість Заходу провокує російську агресію. Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван днями відвідав Київ, але замість того, щоб допомогти Україні боротися зі щоденними російськими атаками на її енергетичну інфраструктуру, надавши зброю, він, очевидно, намагався відмовити Україну робити те саме проти Росії. Минулої п’ятниці Financial Times повідомила, що США чинили тиск на Україну, щоб вона не атакувала російську нафтогазову інфраструктуру, оскільки вони побоюються підвищення світових цін на нафту, що може зашкодити шансам президента Байдена на переобрання. Російська військово-повітряна міць спустошує Україну, тому що Америка пообіцяла Україні F-16, але каже, що підготовка пілотів займає надто багато часу.

Минулого тижня адміністрація Байдена навіть наклала вето на заяву «Великої сімки», яка засуджує фальшиві вибори в Росії.

Все це свідчить про те, що Байден боїться поразки Росії більше, ніж її перемоги. Це боягузливий новий світовий порядок. Білий дім зайнятий тим, що вказує на Україну, де вона не може стріляти, і вказує Ізраїлю, де він не може полювати на терористів. Замість очолити об’єднання демократичних союзників проти диктаторів, адміністрація Байдена накладає обмеження на союзників Сполучених Штатів.

Перешкоджання республіканців надання допомоги Україні гідно зневаги, але пан Байден не може використовувати його для виправдання власного політиканства та бездіяльності. США мають найбільший військовий арсенал, відомий людству, але він іржавіє на складах, а українці в цей час помирають. Гаррі Труменові довелося протистояти Сталіну, і він сказав, що вся відповідальність лежить на ньому. Пан Байден каже, що відповідальність лежить на речнику Майку Джонсону. Дональд Трамп загрожує ізоляціонізмом у своїх виступах та постах у соціальних мережах; Пан Байден робить ізоляціонізм реальністю, відмовляючись протистояти диктаторам чи своїй власній внутрішній опозиції.

Байден відступив з Афганістану і Росія вторглася в Україну. Байден відступив від України, і ХАМАС розпочав війну проти Ізраїлю. Слабкість породжує агресію.

Путін вважає, що йому потрібна одвічна війна, щоб утримати владу. Він створює умови для подальшої радикалізації російського населення та виконання нових мобілізаційних наказів. До літа нові призовники будуть на лінії фронту в Україні. Україна не зможе пережити цього року, якщо американські лідери не зроблять те, що правильно, а не те, що вважають політично доцільним.

Як і всі диктатори Путін вміє відволікати увагу від своїх злочинів. Теракт у Москві відверне увагу світової спільноти від його війни в Україні, але не відверне її самої. Оплакуйте кожне невинне життя, яке обірвалося в Москві, але робіть щось, щоб урятувати таке ж безневинне життя в Україні!

Якщо підозрюваний серійний убивця на волі, перше, що потрібно зробити, коли сталося чергове вбивство, — перевірити його алібі. Путіну висунуто звинувачення у військових злочинах, і кривавий слід, який тягнеться за ним, робить його підозрюваним №1. Неможливо боротися проти терору разом із Росією, коли найдосвідченіший терорист у світі сидить у Кремлі.

Гаррі Каспаров, kasparov.ru