Не тільки завод із «Шахедами»: Україна вразила важливий об'єкт у Татарстані

Не тільки завод із «Шахедами»: Україна вразила важливий об'єкт у Татарстані

Після удару дронів спалахнула пожежа.

Українські дрони атакували нафтопереробний завод у Татарстані. Це неподалік місця, де під удар потрапив і завод зі збірки «Шахедів».

Про це РБК-Україна повідомило джерело у спецслужбах.

Як зазначило джерело, це були спільні дії українських Сил безпеки та оборони.

Тим часом росЗМІ пишуть, що йдеться про НПЗ «Танеко» у Нижньокамську. За попередніми даними, дрон потрапив по одній із установок. Спалахнула пожежа.

Що відомо про це НПЗ

Нафтопереробний завод “Танеко” (Татарстанський Нафтопереробний Комплекс) компанії “Татнафта”, розташований у Нижньокамську в Татарстані. Він був заснований у 2005 році. Це перший НПЗ, збудований з нуля у пострадянській Росії. 2022 року він піднявся на п'яте місце в рейтингу найбільших нафтопереробних заводів країни з обсягом переробки 16,2 мільйона тонн нафти на рік.

Нагадаємо, сьогодні, 2 квітня, українські безпілотники вперше атакували підприємства у Республіці Татарстан у РФ. Вибухи лунали в особливій економічній зоні «Алабуга», де розташовані промислово-виробничі підприємства і знаходяться за 1000 кілометрів від кордону з Україною.

Місцева влада Татарстану вже підтвердила атаку. Глава республіки Рустам Мініханов заявив, що на підприємствах у містах Єлабуга та Нижньокамськ було здійснено атаку безпілотних літальних апаратів.

Як розповіло джерело у спецслужбах, метою атаки зокрема став завод зі збирання «Шахедів». Це була операція ГУР.

Про це Інформує своїх читачів ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97