«Не доводьте народу! На вила піднімемо всіх»

«Не доводьте народу!  На вила піднімемо всіх»

Жителі Оренбурга почали загрожувати повстанням.

Жителі російського Оренбурга на зустрічі з владою та керівництвом МНС загрожували повстанням. Вони обурені бездіяльністю режиму, коли місто через повінь йде під воду.

Кадри емоційного звернення оренбуржця до влади потрапили на відео. Чоловік пригрозив «підняти на вила» російську владу, на що в залі відреагували бурхливими оваціями. Діалог.UA.

Вода все ще продовжує заливати Оренбург та інші міста та села області, а суспільство вже опинилося на межі соціального вибуху.

Виникли проблеми із виплатами компенсацій постраждалим: Кремль виплачує мізерну допомогу громадянам лише за умови прописки.

«Я не можу в двох місцях бути прописаний… Але мені ніхто не забороняв мати два будинки, три та п'ять! Я їх тут заробив, ці гроші сам побудував. І тим, що я будував, економіку піднімав регіон. Я податки сплачую все! (…) А зараз ви мені кажете, якщо ти там не прописаний, ти ніхто. Я все життя працював і втратив тепер усе. Розумієте? А ви тут заспокоюєте мене! Не треба мене заспокоювати! Я п'ять діб не сплю! – кричав на зустрічі оренбуржець.

Багато претензій у мешканців міста та до роботи Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС). За їхніми даними, рятувальники нічого не роблять, а лише беруть участь у зйомці пропагандистських роликів та заважають місцевим активістам проводити рятувальні операції.

«МНС нічого не робить. Вони сидять там, пиріжки їдять. А на телевізорі красиві картинки показують, що вони працюють. Ні*рена не працюють! (…) Я вам ще раз говорю, не доводьте народ – на вила піднімемо всіх! Безпорадні! Ви приїхали, на картинку знялися, вас гарно по телевізору показали: МНС пиріжки розвозять, воду розвозять. Ні*рена нічого не розвозять… І так само буде з виплатами, люди! Нічого нам ніхто не виплатить! Безсовісні!» – кричав чоловік.

Керівництво області кілька разів намагалося його перебити та змусити замовкнути. Однак оренбуржець, доведений до відчаю, не заспокоївся. Він зажадав, що влада «була з народом».

Ще один учасник зустрічі розповів, що МНС відмовилося евакуювати лежачого хворого із зони підтоплення. На прохання про допомогу рятувальники заявили зі сміхом, що пацієнт «зачекає».

Повінь в Оренбурзькій області розпочалася ввечері 5 квітня. На річці Урал у районі Орська прорвало насипну дамбу, на будівництво якої путінський режим витратив 1 млрд. рублів. Десятки населених пунктів опинилися у зоні затоплення.

Обласний центр – Оренбург – через тиждень продовжує затоплювати, під воду йдуть нові райони міста. Рівень води у річці подолав критичну позначку 11 метрів.

У регіоні оголошено режим надзвичайної ситуації. За останніми даними, вже близько 30 тис. житлових будинків та дачних ділянок підтоплено в Оренбурзькій області.

Про це Інформує своїх читачів сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97