Наталія Радина: Напали на «Крокус» терористів до Білорусі, ймовірно, вела ФСБ

Наталія Радина: Напали на «Крокус» терористів до Білорусі, ймовірно, вела ФСБ

Лукашенка просто не присвятили до деталей спецоперації.

Головний редактор сайту Charter97.org Наталія Радина в інтерв'ю українській Radio NV розповіла свою версію подій після атаки терористів на «Крокус Сіті Холл» у Підмосков'ї та закликала із серйозністю ставитися до слів Лукашенка про можливі атаки на країни Балтії та Польщу.

Наталія Радина вважає, що за атакою на «Крокус» стоять спецслужби РФ:

— Лукашенко, на перший погляд, суперечить основній лінії Путіна щодо теракту у Підмосков'ї. Мовляв, їхали терористи спочатку у бік білоруського кордону. Як я бачу, суперечностей насправді немає.

Усі досить логічно. Тому що сьогодні стає очевидним, що теракт у Москві це, загалом, спецоперація російських спецслужб. На це вказує дуже багато. І те, що терористи безперешкодно пройшли до будівлі концертної зали, розстрілювали людей. Ні охорона, ні міліція, ні інші силові підрозділи не чинили їм жодного опору. Їх не затримували. Їм дали можливість спокійно піти доїхати до Брянської області. За неймовірно короткий час. Не була навіть задіяна спецоперація «Перехоплення», яка, звичайно ж, мала бути. Їх легко могли зупинити. Проте не зупинили. Тому очевидно, що це спецоперація російських спецслужб. Щоб Путін мав підстави оголосити нову мобілізацію, звинуватити в усьому Україну.

Як терористи опинилися на російсько-білоруському кордоні? За словами головного редактора сайту Charter97.org, у цьому також є логіка:

— Відомим ФСБ терористам було сказано, що вони можуть піти з території Росії до Білорусі. А звідти вже можливо під виглядом мігрантів бути переправленими на Захід. Тому що ми тут, у Польщі, щодня читаємо новини, що атаки з Білорусі польського кордону мігрантами продовжуються. Тому вони їхали до Білорусі. «Вікно» для них було підготовлене у Білорусі. Принаймні цим терористам так сказали. А згодом уже плани, звісно, ​​були інші. У Брянській області їм повідомили, що вікно зачинено.

Наталія Радина висловила думку, що Лукашенко не знав деталей спецоперації:

– Йому сказали посилити кордон. І вони рушили у бік України, де його спіймали російські спецслужби. От і все. Думаю, що цьому дурню, звичайно, не розповідали всі деталі спецоперації. Йому сказано закрити кордон, не пропустити їх на територію Білорусі.

Звісно, ​​Лукашенку треба було про це оголосити. Бо без нього щось гучне відбувалося. Він же головний союзник Путіна. Тому він, звісно, ​​став виступати. Згадайте, коли був похід Пригожина до Москви. Хто у нас перший був спікер на початку? Це Лукашенко, котрий «рятував Росію». Потім виявилось, що переговори з Пригожиним вели зовсім інші люди. Але Лукашенку треба було на цьому пропіаритись. Відповідно, він тут також піарився.

Існує конкретний теракт Росії. Є спецоперація російських спецслужб проти України. Лукашенко, як на мене, випадковий персонаж, який проговорився, сказав те, що не треба було говорити. Але не більше. Не думаю, що він тут відіграє якусь велику роль.

Наталія Радина вважає, що Лукашенко вкрай небезпечний у контексті війни проти України:

— Територія Білорусі сьогодні, по суті, є плацдармом для російських військ для нападу на Україну чи країни Балтії. Це Лукашенко зараз демонстрував, приїжджаючи до військових частин на кордоні з Литвою. Я не дивилася б на це, як цирк. Ось ви дарма думаєте, що коли злочинці загрожують, вони не вчинять злочин. Вони роблять злочин, так, спочатку звучать погрози, потім це здійснюється. І те, що Лукашенко робив на кордоні з Литвою, це демонстрація спільних путінсько-лукашенківських намірів щодо країн Балтії.

Білоруська журналістка закликає звернути увагу на заяви керівництва НАТО, що ймовірна війна Росії проти країн Північноатлантичного Альянсу розпочнеться якраз із захоплення Сувалкського коридору:

— Загрози Лукашенку є цілком реальними, і на них просто потрібно адекватно вже реагувати. Не просто сміятися — ось приїхав божевільний диктатор із собачкою. Він таким же божевільним був і 2022 року. І 24 лютого 2022 року з території Білорусі було скоєно напад на Україну. І здійснювався прорив до Києва. І скільки було скоєно злочини. І скільки людей загинуло у Бучі, в Ірпені, у Бородянці. Тому тут я не недооцінювала б Лукашенка. Тут уже треба говорити серйозно про те, що це дуже велика загроза. Реальна загроза, яка виходить сьогодні і від цього режиму, який, на жаль, досі керує Білоруссю.

Наталія Радина впевнена, що у Білорусі проти Лукшенка — абсолютна більшість:

— Інша річ, що білоруси не можуть висловлюватись проти нього. У країні встановлено настільки жорсткий «північний» режим, що ти не можеш ніяк висловити свою незгоду. Точно можу сказати, що 80% білорусів проти Лукашенка. Щодо його прихильників, напевно, є певний відсоток ідіотів.

Якщо брати чиновників, більшість із них, особливо середньої та нижчої ланки, не підтримує цей режим. Якщо ми беремо керівництво, то, звісно, ​​якась лояльність присутня. На кожного з них є компромат, вони всі замащені, тож топлять за Лукашенка.

Але більшість білорусів – проти. У певний момент, коли буде можливість, ці люди виявлять себе.

Про це повідомляє ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97