На вагу золота: нові дані щодо літаків, які втратила РФ після удару по аеродромах

На вагу золота: нові дані щодо літаків, які втратила РФ після удару по аеродромах

Військовий експерт розкрив деталі.

Внаслідок атаки на аеродроми в Морозівську, Енгельсі та Єйську Росія могла втратити літаки тактичного та стратегічного значення. Про це в ефірі телемарафону розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

За його словами, у Морозівську знаходиться головна база ЗС РФ, де концентрується тактична авіація. Йдеться про літаки Су-34, Су-27, Су-30, Су-24

«Літаки Су-34, це фронтові бомбардувальники, які використовуються безпосередньо для завдання ударів з використанням КАБів, тобто основна така «робоча пташка», яка використовує цю компоненту», — заявив Коваленко.

Щодо аеродрому в Енгельсі, то, як сказав експерт, там переважно знаходиться стратегічна авіація. Якщо там також були успішні прильоти, то РФ могла втратити літаки Ту-22М3 або Ту-95МС. Вони можуть бути пошкоджені або знищені.

Коваленко сказав, що Ту-95МС – той літак, який використовується під час обстрілу росіянами України. Він випускає ракети типу дозвукового Х-101/Х-555.

«Але найголовніше те, що Росія станом на сьогодні не може виробляти цих літаків. У РФ немає виробництва Ту-95МС, вони виключно експлуатують радянську спадщину», — сказав Коваленко.

За його словами, у боєздатному стані у Росії залишилося кілька десятків стратегічних літаків. Щоправда, боєздатних із них може бути менше. Є літаки, які знаходяться на ремонті або потребують його.

«Ресурс відпрацьований. Приблизно до трьох десятків це ті, які можуть бути боєздатними і використовуватися для ударів по території України», — сказав Коваленко.

Він також зазначив, що поки що можна тільки припускати, чим конкретно було завдано ударів по аеродромах. Можливо, це були малогабаритні «повітряні об'єкти» аналогічні тим, які атакували НПЗ в Росії.

Коваленко сказав, що Ту-95МС для Росії — не просто дуже дорога та унікальна зброя.

«Вона не те, що на вагу золота, а взагалі безцінна, як для росіян. Тому що його ніяк відновити чи компенсувати неможливо», – сказав він.

Про це Інформує своїх читачів портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97