Макрон зробив резонансну заяву щодо введення військ в Україну.

Макрон зробив резонансну заяву щодо введення військ в Україну.

Допомога не знадобиться.

Президент Франції Емануель Макрон, який розглядає запровадження французьких військ в Україну, відповів на побоювання США, що це може втягнути західні країни у конфлікт із Росією. Він заявив, що допомога США і НАТО не буде потрібна, якщо по французьких військах в Україні буде завдано удару.

Як повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, Вашингтон побоюється, що у разі, якщо Росія вдарить по французькому військовому контингенту у разі його запровадження в Україну, Захід буде втягнутий у війну з РФ. У відповідь Макрон заявив, що навіть у цьому випадку залучення США і країн НАТО не буде потрібно.

Джерела розповіли WSJ, що французький лідер закликав президента США Джо Байдена та канцлера Німеччини Олафа Шольца зайняти «позицію стратегічної двозначності щодо Росії, яка залишила б усі військові варіанти на столі». Франція намагалася переконати Німеччину та США припинити заявляти про межі своєї залучення у війну Росії проти України.

Однак обидві країни відмовилися діяти таким чином. Байден відмовився через побоювання ескалації, а Шольц через побоювання, що пропозиція Макрона може розділити союзників і зробити країни НАТО стороною конфлікту.

Про це Інформує своїх читачів портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97