Макрон відправить до України не війська, а винищувачі?

Макрон відправить до України не війська, а винищувачі?

Макрон відправить в Україну не війська, а винищувачі? – Новини Білорусі. Про це повідомляє видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97

Експерт звернув увагу на деталь у французьких ЗМІ.

В Україну можуть відправити багатоцільні французькі винищувачі Mirage 2000, а також персонал, який обслуговуватиме літаки. Це може статися після візиту президента Франції Еммануеля Макрона в Київ.

Таку думку висловив військовий експерт Михайло Жирохов в ефірі Radio NV. Він прокоментував розмови про відправлення іноземних військ на війну та дав прогноз щодо винищувачів.

«Я скептично ставлюся до того, що на територію України буде направлено якийсь іноземний легіон. Я думаю, що перш за все йдеться про французькі техніки. Швидше за все, з візитом Макрона ми побачимо передачу Україні літачок Mirage 2000, які обслуговуватимуть цю техніку», — припускає він.

Жирохова запитали, якщо ці винищувачі можуть з’явитися в Україні, чи український льотний склад тренуватиметься на них. На що експерт відповів:

«Іноді французька жовта преса пише, що у різних аеродромах Франції бачили льотчиків слов’янської зовнішності. Найперші публікації, які я особисто бачив, — це 8-10 місяців тому. Я думаю, що це достатньо часу, щоб підготувати кілька льотчиків для медійної розкрутки. А інші французькі льотчики, котрі вирішили звільнитися зі Збройних сил Франції та приїхати воювати в Україну», — підсумував він.

Слід зазначити, що винищувачі Mirage-2000D потрібні Україні, оскільки це ідеальна платформа ракет SCALP-EG, які зараз постачають нашу країну французькими союзниками. Цими літаками командування Повітряних сил не проти замінити радянські Су-24М, які зараз становлять основу ракетоносної авіації.

Еммануель Макрон в інтерв’ю українським ЗМІ заявив, що обов’язково здійснить візит до України. Але це станеться тоді, коли будуть готові «конкретні пропозиції та рішення». Французький президент додав, що його візит означатиме «сильне посилення та нові напрями співпраці».