Майор ЗСУ: Білоруські військові не хочуть воювати ні за Путіна, ні за Лукашенка

Майор ЗСУ: Білоруські військові не хочуть воювати ні за Путіна, ні за Лукашенка

Вони можуть розгорнути зброю в інший бік.

Лукашенко заявив, що він готується до війни. Однак у нього є сильний страх і у разі видачі команди своїм військам білоруські добровольці зможуть зупинити просування війська.

Така думка «24 Каналу» висловив ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман, наголосивши, що білоруські військові не хочуть воювати ні за Володимира Путіна, ні за Лукашенка. Також він додав, що якщо Лукашенко наважиться піти у наступ, то українські війська не змусять довго на себе чекати.

На боці України воюють білоруські добровольці, які неодноразово, за словами ветерана російсько-української війни, говорили, що якщо білоруси підуть у наступ на Україну, то вони просять їхні підрозділи направити до них, аби поговорити.

– Там є багато знайомих та білоруси, які воюють на боці України, кажуть, що зможуть переконати велику кількість білоруських військових, які точно не хочуть йти воювати за Путіна чи Лукашенка. Цілком можливо, що ці білоруські підрозділи розгорнуть зброю в інший бік, – зазначив Гетьман.

Лукашенко боїться, що білоруські війська зможуть розвернутися і заявляє, що треба готуватися до війни, щоби «давати відсіч». А сама Білорусь, мовляв, нападати ні на кого не збирається. Він має страх, що білоруські військові з ознаками білоруської армії (шевронами, прапорами) перетнуть кордон з Україною зі спробою наступальних дій.

– Дипломатичні зв'язки з Білоруссю відразу ж будуть розірвані після такого, і ми матимемо повне право атакувати ті території, з яких нас атакують, – прокоментував ветерана російсько-української війни.

Також Лукашенко наляканий, що міжнародна спільнота йому не вибачить атаки на Україну і ніхто йому не потисне руку.

– Лукашенко вважає, що як таких претензій до нього немає, тому що він, мовляв, не веде бойових дій, а це робить Росія. Я думаю, що Путін його змусить і він сидітиме поряд на лаві підсудних, – зауважив Гетьман.

Якщо все ж таки Лукашенко наважиться віддати наказ своїм військам атакувати Україну, то, на думку ветерана російсько-української війни, одразу підуть розмови, що територією Білорусі теж не можна стріляти. На заклики не завдавати ударів по Росії Україна відповіла, що українці мають захищати свою країну. Так само буде і із північними сусідами.

– Я впевнений, що якщо він зважиться віддати команду своїм військам, то після удару у відповідь від нас по військових об'єктах у Білорусі може початися руйнівний процес усередині країни, – додав Гетьман.

Про це повідомляє портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97