Лукашенко зруйнував версію Кремля: в ISW оцінили наслідки

Лукашенко зруйнував версію Кремля: в ISW оцінили наслідки

Слова диктатора суперечать заявам Путіна.

Своєю заявою про те, що нападаючі з «Крокус Сіті Холл» спочатку втекли у бік Білорусі, диктатор Лукашенко підірвав наративи Кремля про причетність України. Ймовірно, таким чином він намагався запобігти дискусії про гіпотетичні зв'язки нападників з його країною, вказавши на роль білоруських силовиків в арештах підозрюваних.

На це звернули увагу аналітики американського Інститут вивчення війни (ISW). Там нагадали, що 26 березня Лукашенко повідомив, що стрілки планували втекти з Брянської області РФ до Білорусі, але країна запровадила посилений безпековий режим. Це змусило нападаючих змінити курс на російсько-український кордон.

«Припущення Лукашенка про те, що нападники прямували у бік Білорусі до того, як білоруські та російські спецслужби змусили їх змінити напрямок, категорично суперечить твердженням Путіна з приводу запланованої втечі нападників», – зазначили аналітики.

Вони зазначили, що на відео з геолокацією від 23 березня видно, як російські військові захопили чотирьох нападників у лісовій зоні вздовж траси E101 приблизно за 20 кілометрів на південний схід від російського міста Брянськ. Зазначене місце зйомки розташоване приблизно за 95 кілометрів від українського кордону, або за 130 кілометрів від місця, де E101 перетинає Україну. Цей пункт розташований приблизно за 124 кілометри від білоруського кордону і приблизно за 25 кілометрів від траси А-240, що веде в Гомель, Білорусь.

Згідно з заявою Лукашенка, зловмисники спочатку їхали трасою А-240 у бік Білорусі, але побачили блокпости чи інші об'єкти та змінили курс на схід лісовими дорогами до траси E101.

«Різне положення про те, що нападники прямували до Білорусі, ймовірно, щоб знайти там притулок, могло мати згубні політичні наслідки для Лукашенка та його режиму. Це викликало б питання, чому вони вважали, що там їм буде безпечніше, і хто, на їхню думку, міг би їх там прийняти», – вважають аналітики.

«Хоча заява Лукашенка підриває наявний кремлівський наратив, вона зменшує його вразливість до спроб Кремля використати непублічну інформацію про початкові плани втечі нападаючих, щоб тиснути на нього в майбутньому», – додали в ISW.

Про це повідомляє портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97