«Лукашенко провокує конфлікт із Путіним»

«Лукашенко провокує конфлікт із Путіним»

Балаканина до добра не доведе.

Поки Лукашенко звільняє старих чиновників і дивиться на те, як поводяться кандидати на місця, що звільняються, його дивні висловлювання аналізують у різних країнах, пише Telegram-канал «Нік та Майк».

Найвеселіше виходить український кейс. Там, де наратив пропаганди та самого Лукашенка щодо причетності української сторони до теракту в «Крокус Сіті Холлі» йдуть у протилежних напрямках. Дві різні лінії гірші, ніж одна.

1. Порятунок Росії від Лукашенка провокує конфлікт із Путіним, оскільки розвалює генеральну лінію про зв'язок бойовиків ІДІЛ та України.

2. Антиукраїнська істерія у пропаганді провокує Київ на перегляд крихкого статус-кво. В умовах атак на російську нафтопереробку зростає значення двох НПЗ у Білорусі. І нехай Україна не готова вдарити по цих підприємствах, але порушення логістики на території Росії цілком можливе. Виведення з ладу нафтопроводу «Дружба» за межами Білорусі укладається у червоні лінії, але ускладнить життя та знизить прибуток диктатора.

До самого теракту дедалі більше питань. Зокрема, пожежа в «Крокусі» явно не могла бути викликана підпалом навіть 100 літрів бензину. Це комплекс, який неодноразово відвідував сам Путін, і ФСТ дуже жорстко контролювала безпеку об'єкта. Від кількох разів дубльованої системи пожежогасіння та оповіщення до додаткових заходів антитерористичного захисту.

Про це Пише видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97