Литва передала Україні партію командно штабних машин М577

Литва передала Україні партію командно штабних машин М577

Такі машини використовувала американська армія у В'єтнамі та Іраку.

У п'ятницю, 5 квітня, до України прибула партія військової допомоги від Литви. Передані були командно-штабні машини М577.

Про це литовське Міноборони повідомило у своєму офіційному обліковому записі в соцмережі Х 6 квітня.

«Що б не знадобилося, все для перемоги. Вчора ввечері до України прибула нова партія литовської військової підтримки: ми передали бронетехніку М577», – повідомили у оборонному відомстві Литви.

Відомо, що машини є частиною пакету довгострокової військової допомоги Україні, яку Вільнюс оголосив у січні 2024 року. Скільки автомобілів було передано, не повідомляється.

Довідка

M577 – командно-штабна машина на базі бронетранспортера. По суті, це мобільний командний пункт на рівні батальйону. Дані машини використовувала американська армія у В'єтнамі та Іраку.

Ці машини багато разів модернізувалися. Можуть використовуватися, зокрема, як санітарний бронеавтомобіль. Бойового модуля M577 немає. Але її дах оснащений додатковою силовою установкою.

Вага машини складає 11 тонн. Вона може розвивати максимальну швидкість 64 км/год, але в воді 6 км/ч. Українська армія вже знайома із машинами M577. Дві одиниці було надано Португалією після повномасштабного вторгнення РФ.

Про це повідомляє ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97