Казахстан спростував інформацію про використання території країни для запуску дронів по Татарстану

Казахстан спростував інформацію про використання території країни для запуску дронів по Татарстану

2 квітня безпілотники вперше від початку війни проти України долетіли до Татарстану.

Казахстан не має відношення до ударів по російських підприємствах у Нижньокамську та Єлабузі, заявило Міноборони країни.

«Інформація, що розповсюджується в деяких телеграм-каналах, про те, що нібито безпілотники, які атакували об'єкти Республіки Татарстан, були запущені з території Казахстану, не відповідає дійсності», — повідомили у відомстві.

Про те, що атаку могли організувати зі «степових районів у північно-західній частині» Середньої Азії, раніше заявив член комітету Держдуми з оборони генерал-лейтенант Андрій Гурулєв. «Вони не контролюються ні з повітря, ні станціями радіолокації. Провести можна будь-що», — сказав депутат.

Журналіст кремлівського пулу Дмитро Смирнов також припустив, що територію Казахстану могли використовувати для запуску дронів Татарстаном. Він зазначив, що від Нижньокамська та Єлабуги до кордону з цією країною всього 500 км, а з Україною — 1200 км, але пізніше видалив пост.

Міноборони Казахстану підкреслило, що «подібні інсинуації спрямовані на дискредитацію республіки», і закликало громадян і ЗМІ не реагувати на чутки, що поширюються.

2 квітня безпілотники вперше з початку війни проти України долетіли до Татарстану та атакували промислові підприємства. У Єлабузі удар припав по виробництву іранських дронів Shahed, у Нижньокамську – по нафтопереробному заводу.

НПЗ належить «Татнафті» та виробляє 6% усього бензину в Росії та майже 10% — дизпалива. За даними джерел Reuters, завод виявився паралізованим: було аварійно зупинено установку АВТ-7, на яку припадає половина потужності підприємства — 21,7 тисячі тонн нафти на добу.

Україна вдосконалює безпілотники, більшість з тих, що атакували російські НПЗ, мають радіус дії від 700 до 1000 км, але є й моделі, здатні пролетіти понад 1000 км, розповів в інтерв'ю Die Welt міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Президент України Володимир Зеленський раніше казав, що ЗСУ б'ють по промислових та енергетичних об'єктах на території Росії, оскільки вона робить те саме. «Моє запитання: чому ми не можемо їм відповісти? Їхнє суспільство має навчитися жити без бензину, без дизеля, без електрики. Це справедливо. Коли Росія припинить це робити, припинимо і ми», – наголошував він.

Про це Пише портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97