Казахстан рекомендував своїм громадянам терміново залишити Харківську та Одеську області.

Казахстан рекомендував своїм громадянам терміново залишити Харківську та Одеську області.

В останні тижні російська армія завдає регулярних ударів по Харкову та Одесі.

Влада закликає громадян Казахстану залишити Одеську та Харківську області України у зв'язку з нестабільною ситуацією з безпекою, повідомляє посольство республіки.

“У зв'язку з зростаючою напруженістю та нестабільною ситуацією з безпекою в Одеській та Харківській областях України, Посольство Республіки Казахстан в Україні рекомендує громадянам Казахстану розглянути можливість залишити ці області”, – наголошується в повідомленні.

Для виїзду з України казахстанці можуть скористатися наземними маршрутами через Польщу чи Молдову, а потім використовувати авіасполучення для повернення на батьківщину.

«У разі виїзду через Польщу громадянам Казахстану необхідно мати шенгенську візу, для в'їзду до Молдови віза не потрібна. Водночас, Посольство закликає всіх громадян не ігнорувати повітряну тривогу і негайно йти в укриття», — зазначили в посольстві.

В останні тижні російська армія завдає регулярних ударів по Харкову та Одесі. 15 березня 21 особа загинула і понад 70 отримали поранення внаслідок ракетного удару по Одесі. Атаку було зроблено ракетами «Іскандер-М». В результаті пошкоджено 10 приватних будинків, газопровід та станцію техобслуговування.

Напередодні російські військові атакували Харків авіабомбами, що коректуються. Два удари припали на Шевченківський район. Постраждали щонайменше 14 багатоповерхових будинків, школа, інститут невідкладної хірургії та адміністративна будівля.

До цього Харків зазнав масованої атаки 22 березня. Тоді місто повністю залишилося без світла. Складна ситуація із забезпеченням електроенергією зберігається досі. У місті запровадили віялові відключення.

Нещодавно президент РФ Володимир Путін припустив, що у Харківській області може бути створена «санітарна зона», щоб убезпечити прикордонні регіони Росії від обстрілів та проникнення диверсантів.

Після невдалого контрнаступу ЗСУ Путін «відчув слабкість» України та націлився на Харків, повідомили «Медузі» близькі до адміністрації президента джерела. За їхніми словами, у Кремлі вважають «реалістичною метою» захоплення цього міста, після чого війна може поступово завершитися, проте інформації про те, що рішення про настання вже ухвалено, поки що немає.

Про це Інформує портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97